„J. EDGAR”

 

 

Usłyszałem o tym filmie czystym przypadkiem, gdzieś w internecie wyczytałem przy okazji śledzenia drogi artystycznej Clinta Eastwooda. To że jest On świetnym aktorem, wiemy od dawna. Jednak już od lat pokazuje nam również świetne filmy zrobione przez siebie.  Pamiętamy takie świetne historie jak „Oszukana”, „Gran Torino”, „Rzeka Tajemnic” … i wiele innych. Tutaj mamy film, który wychodzi w podobnym czasie jak obraz o Margaret Thatcher. Nie ma go w naszych polskich kinach i ląduje od razu na DVD itp. Ja jednak musiałem go zobaczyć, gdyż o tej postaci naprawdę mało wiemy i tutaj mamy możliwość ją bliżej poznać.

Człowiek, który niemal od ponad 50 lat budził postrach i podziw. Był osoba szanowana ale zarazem znienawidzoną. J. Edgar Hoover trzymał w garści największych ameryki włącznie z kolejnymi  Prezydentami USA. Przez ponad dwie godziny mamy możliwość zagłębić się w życie tego człowieka. Poznajemy jego tajemnice związaną z życiem prywatna a jakże długo ukrywaną. Pozostawała ona tylko w domysłach, jednak nigdy nie ukazana w prost. Film nie nudzi. Leonardo DiCaprio wcielający się w tytułową rolę jest po prostu świetny. Ekspresja z jaką oddaje ta postać jest bardzo przekonywująca. Poznajemy świat Hoovera od środka, jego relacje z matką, jego życie z mężczyzną, jego tajemnicze akta …

Można z czystym sumieniem napisać, ze jest to jeden z najlepszych filmów roku jaki został nakręcony. Tak powinien wyglądać film biograficzny, który z ciekawością pokazuje nam stopnie życia postaci.

Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s