„FORTIDENS SKYGGE” – „CIEŃ PRZESZŁOŚCI”

 

Czasem i taki film trzeba zobaczyć. Mamy tutaj kryminał skandynawski i właśnie to powoduje, iż możemy oczekiwać czegoś dobrego.

Detektyw Katrine   i psychiatra Thomas  tworzą specjalną jednostkę w policji w Kopenhadze, która zajmuje się badaniem seryjnych morderstw. Pewnego dnia, na światło dziennie wychodzi sprawa z przeszłości, dotycząca początków kariery zawodowej Thomasa. Miał on wtedy do czynienia z pacjentem, maniakalnie rysującym szczegóły wypadku drogowego. Teraz, te krwawe sceny okazują się potwierdzać w rzeczywistości. Rysunki maniaka to nic innego jak chęć morderstw w sposób szczególny. Wszystko z zimną krwią. Nikt nie wie gdzie znajdzie się następna ofiara. Co gorsza na tym cała historia się nie kończy a dopiero zaczyna się rozkręcać.

Kto tu ma najwięcej do stracenie?

– Pani detektyw?

– Pan psychiatra?

– a może jest ktoś jeszcze …

Wszystko z biegiem śledztwa zaczyna się komplikować. Reżyser Birger Larsen w świetny sposób zbudował napięcie, które nie opuszcza widza do końca. Dostajemy dobra dawkę kryminału w skandynawskim klimacie. Co gorsza niestety nie kończy się to wszystko happy endem – ale czy każdy film takie musi mieć zakończenie?

Film jest dla widza, który lubi dobry kryminał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s