„LA CARA OCULTA”

 

Jak wszystko może być przewrotne i nieprzewidywalne. Chcemy kogoś ukarać a sami stajemy się ukarani. Film „La Cara Oculta” Hiszpańsko-Kolumbijski wyreżyserowany przez Andres Baiz. Mamy tutaj w połowie dramat, w połowie thriller. Młody dyrygent dostaje propozycję wyjazdu do Bogoty by poprowadzić orkiestrę filharmonii. Wyjeżdża z dziewczyną. Widzimy szczęśliwą parę, która ma przed sobą nowe wyzwania. Na czas kontraktu wynajmują dom położony z dala od wszystkich. Piękna spokojna okolica wprowadza harmonię związku. Do momentu gdy …. Belen (narzeczona dyrygenta) zauważa zainteresowanie Adriana inna kobietą. Skrzypaczką z filharmonii. Zaczynają się nieporozumienia, zaprzeczenia … Kobieta od której został wynajęty dom zdradza Belen pewna tajemnicę, którą skrywa dom a morze ją wykorzystać do tego by sprawdzić swojego narzeczonego. Pokazuje Jej tajemnicze miejsce ukryte w samym sercu domu. Pomieszczenie to jest idealnym centrum obserwacyjnym sypialni, łazienki … do tego tak szczelnym, ze nie ma możliwości przypuszczenia że jesteśmy obserwowani.

Tutaj zaczyna się dramat Belen a zarazem Thriller. Postanawia sprawdzić narzeczonego i pozoruje opuszczenie narzeczonego. Nagrywa wiadomość video, pakuje rzeczy i chowa się w pomieszczeniu za lustrami. Problem w tym, ze nie zauważa iż klucz zostaje po drugiej stronie lustra …

Resztę zobaczcie sami … dość fajnie budowane napięcie filmu pozwala przyjemnie go oglądać a czasem podniesie z fotela z nerwów. To taka przestroga dla wszystkich. Gdy nadarza się okazja by ukarać kogoś bliskiego pamiętajmy by samemu nie stać się własna ofiarą pomysłu.

Dobry.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s