„ZAPISKI Z TOSKANII”

 

 

Nikomu kto interesuje się kinem nie trzeba przypominać kim jest Abbas Kiarostami. Tym razem ten irański reżyser zabiera Nas widzów w niesamowitą sentymentalna opowieść, która zaciera się granicy prawdy i fałszu. „Zapiski z Toskanii” film z rewelacyjną kreacją Juliette Binoche za która to rolę otrzymała złotą palmę w Cannes. Mamy tutaj dwóch obcych sobie ludzi, którzy poznają się w momencie gdy On przyjeżdża promować swoją książkę. Angielski pisarz i właścicielka lokalnego sklepiku z antykami.  Kobieta chce się dowiedzieć czegoś więcej na temat książki i zaprasza autora na podróż do malowniczego toskańskiego miasteczka. Tam w kawiarence omyłkowo są wzięci za małżeństwo i od tej chwili zaczyna się gra między kobietą i mężczyzną.

Trudno dostrzec fałsz który przeplata się z prawdą. Oglądając film wpadamy w subtelna grę gestów, wspomnień, uczuć, zaginionej miłości.  Wyrafinowana gra daje nam możliwość do wielorakiej interpretacji wydarzeń. Widzimy obcych sobie ludzi, którzy jednak wyglądają tak jak by byli bliżsi niż im się wydaje. W całej historii ważną rolę odgrywa także piękne malownicze miasteczko, uliczki, ludzie … wszystko razem przeplata się i tworzy smak pięknego romansu.

Dla takich filmów warto poświęcać czas. Wciągające obrazy, wciągające rozmowy pary ludzi kompletnie dla siebie obcych.

 

Polecam.

 

Jedna myśl na temat “„ZAPISKI Z TOSKANII”

  1. Lubię oglądać na ekranie grę Juliette Binoche. Ta aktorka ma w sobie tyle wdzięku i profesjonalizmu. Film już widziałam z 3 razy, zawsze mnie czaruje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s