„BEING FLYNN”

Film miał premierę na świecie w kwietniu, w Polsce niestety nie wiemy kiedy będzie odsłona tego filmu. Miałem jednak okazję zobaczyć ten film wczoraj. Paul Weitz daje nam dawkę dramatu na dość wysokim poziomie, pokazanym w specyficzny sposób. W jednej z tytułowych ról widzimy Roberta De Niro, który świetnie wciela się w postać ojca pisarza Nicka Flynna.  Film powstał na podstawie autobiografii tego pisarza, opisuje ona kontakty z ojcem.  Mamy tutaj pokazane relacje między ojcem i synem. Syn przez lata mieszkał z matką (grana przez Julianne Moore) ojciec odszedł szybko ….  Obecny jest w życiu chłopaka tylko poprzez listy wysłane z wiezienia.

Po latach nagle ojciec się odzywa, jednak jest to chwilowy kontakt. To spotkanie zapoczątkuje całą historię zdarzeń.  Po śmierci samobójczej matki chłopak jest wyalienowany, bez pracy, stara sobie radzić z sobą. Przypadkiem poznaje dziewczynę, która pracuje w schronisku dla bezdomnych i proponuje mu by zatrudnił się w ośrodku … Więcej nie powinienem już pisać powinniście sami to zobaczyć.

Reżyser daje nam obraz w jakim położeniu można się znaleźć czystym przypadkiem. Zadaje nam jednocześnie po cichu pytanie

Co zrobimy w danej sytuacji ?

Jak się zachowamy wobec kogoś kto nas opuścił?

Czy chcemy żyć ze świadomością, iż nic nie zrobiliśmy?

….

Wiele pytań można z tego wyciągnąć. Jednak co również jest ważne pada wiele odpowiedzi …  Smutne, ze takie filmy trafiają od razu na Blue ray niż przejść przez kino w danym kraju. Temat nie jest łatwy, jednak nie jest pokazany w ciężki sposób. Mamy rozczarowanie, smutek, tragedię ale i radość, szczęście, miłość.

Polecam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s