„CHŁOPCY Z DWORCA ZOO”

Wczoraj widziałem dokument „Chłopcy z dworca zoo” reżyser tego filmu Rosa von Prainhaim jest uważany za jedną z ważnych postaci postmodernistycznego filmu niemieckiego i również otwarcie przyznaje się do swojego homoseksualizmu. Film przedstawia twarz młodych męskich prostytutek w Berlinie. Większość z nich to imigranci, którzy wykonują tę pracę, żeby utrzymać siebie i swoje rodziny. Ich bliscy nie wiedzą, czym się zajmują.

Tak naprawdę to większość z tych postaci nie jest homoseksualistami, po prostu dla nich to łatwy pieniądz do zarobienia. Obraz pokazuje nam historię tego miejsca jeszcze za czasów muru a potem po jego upadku. Mamy kilka młodych ludzi opowiadających swoje historię, niektóre te opowieści są dość drastyczne, nieprzyjemne. Reżyser także przedstawia nam osoby, które pomagają takim zagubionym ludziom tam na miejscu, organizacje które i tak wiedzą że mało zdziałają ale jednak to robią gdyż muszą bo wiedzą że nikt nie pomoże osoba z ulicy. Mamy również klientów z którymi jest rozmowa na temat prostytucji męskiej. dość pełny obraz tego miejsca przedstawiony w sposób dosadny bez owijania w bawełnę. Rosa nie boi się przedstawić Nam widzą tego miejsca w prawdziwym spojrzeniu.

Dokument jeden z mocniejszych, które pokazują co ze sobą robią lub zmusza ich do tego sytuacja młodzi ludzie po wyjeździe ze swojego kraju za lepszym kawałkiem chleba.  Prosty, szybki, łatwy zarobek powoduje że nie zastanawiają się nad tym jakie mogą być skutki tych wydarzeń w ich życiu.

Jeżeli jesteście zainteresowani dokumentami tego typu to warto zobaczyć ta stronę Berlina.

Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s