„DOM W GŁĘBI LASU”

Czasem zdarzy mi się obejrzeć jakiś horror, zawsze z nadzieją czegoś lepszego strasznego niż tylko głupawego badziewia. Powiedzmy, że są momenty gdzie trafię na „straszny” horror. Kilkanaście miesięcy temu widziałem zwiastun horroru „Dom w głębi lasu” Drew’a Goddard’a – czymś mnie zaciekawił. Powiedzmy sobie szczerze, zwiastun tak musi być skonstruowany by zachęcił. W tym przypadku tak się stało. Nie było mi dane iść do kina (chyba i dobrze) więc poczekałem na moment gdy będę mógł go zobaczyć w telewizji. Wczoraj zasiadłem i zobaczyłem.

Standardowa fabuła jak by się wydawało grupa młodych ludzi wyjeżdża do domku na odludziu i tam zaczynają się dziać naprawdę dziwne rzeczy. Jak dla mnie chyba zbyt dziwaczne co spowodowało, iż zaczynam się zastanawiać co oglądam horror , S-F czy też sensację. Wyszło chyba pomieszanie.

Dom jest jedną wielką pułapką lub może polem doświadczalnym komórki organizacji rządowej, która co roku składa w ofierze ludzi by złe moce nie zawładnęły światem. Chyba tak w skrócie można to opisać. Mamy krew, wrzaski, zombie, duchy, stwory …. wszystko to pozamykane w szklanych klatkach pod ziemią. Oglądamy i po czasie przestajemy się już bać. Jak dla mnie horror skończył się w momencie ujawnienia nam podziemnej jednostki. Na górze toczy się walka o życie a na dole jest z tego ubaw i zakłady kto przeżyje. Dla mnie to było zbyt żenujące, po co robić taki film i mieszać w to jakieś projekty itp.

Niektórzy krytycy twierdzą, że ten film przenosi horror na inny poziom, iż jest naprawdę dobrym obrazem który zapisze się na drodze do wiecznej sławy nowego wymiaru horroru – ale to brzmi !!! Może po prostu stwórzmy nowy gatunek filmowy i tyle. Horror to film grozy mocnej , czy tam musi być taki element jak to co widzimy w „Domu …”.?

Ja się rozczarowałem, liczyłem na dobra rozrywkę strachu a dostałem coś nijakiego. Do tego na sam koniec filmu jeszcze pojawiła się Sigourney Weaver aktorka, którą bym się nie spodziewał tam zobaczyć to mnie zgniotło heh.

Zrobicie jak uważacie, zobaczycie lub nie Wasza wola. Dla mnie był to po prostu kolejny film na średnim poziomie bez szczególnej grozy, dlatego że zamienia się to w groteskę i tyle.

Jedna myśl na temat “„DOM W GŁĘBI LASU”

  1. Widziałem ten film w kinie. Podobnie jak Ty się rozczarowałem i żałowałem wydanych pieniędzy na bilet. Nie miałem pojęcia, że to jest taka mieszanina wszystkiego. Daleko temu było to horroru na jaki się nastawiłem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s