„KRWAWY DIAMENT”

 

 

W ty całym świecie filmowym są reżyserzy, którzy naprawdę czują kino akcji i potrafią tak nami zakręcić, że wybaczamy im nawet scenariuszowe mielizny. Takim właśnie jest Edward Zwick którego film „Krwawy Diament” jest sensacją taką jak trzeba by dobrze się bawić.

Trochę o fabule – Akcja rozgrywa się w w 1999 roku w Sierra Leone. Czarnoskóry Solomon  oraz biały Afrykanin Danny Archer pracują niewolniczo przy wydobywaniu diamentów. W tych okolicznościach zawiązuje się pewna relacja między panami. Salomon ukrył gdzieś jeden z największych drogocennych kamieni zwanym krwawym gdyż ma skazę w kolorze czerwienie.  Archer wierzy, że dzięki współpracy wejdzie w jego posiadanie, co ustawi go do końca życia. Przypadkiem w historię diamentu wmiesza się pewna dziennikarka  pracująca nad reportażem, mającym ujawnić prawdę o „krwawych diamentach”.  Więcej już nie będę pisał o fabule.  Na filmie nie można się nudzić, gdyż akcja jest prowadzona bardzo zręcznie i ciekawie jak na dobrą sensacje przystało. Film jest z 2006 roku ale nawet w tym 2012 jest bardzo świeży. Co jednak najważniejsze, film broni się świetnie, także na małym ekranie, nic nie tracąc ze swojego rozmachu.

Świetne role Leonardo DiCaprio w roli Archera i Jennifer Connelly dodają smaku filmowi. Film trwa prawie 2 godziny i 20 minut czego w ogóle nie czujemy podczas oglądania a to już o czymś świadczy. Oprócz tego mamy w tym wszystko wyważone odpowiednio. Jest humor, jest akcja, jest miłość, są wspaniałe plenery. Jednym słowem na wieczór film jak znalazł. Jeżeli nie widziałeś/aś  go w kinie zobacz na go na małym ekranie.

POLECAM.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s