„HANS KLOSS.STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŚMIERĆ”

Hans Kloss agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 – wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa – Hermann Brunner. Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę , dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji … tak w skrócie możemy powiedzieć o czym jest film. Bardzo cieszy to, że reżyser Patryk Vega nie wysila się na to by pokazać na nowo agenta J23.

Tutaj nie mamy żadnej nowej wersji czegoś co już dobrze znamy i kochamy. Wielu z nas pamięta serial „Stawkę większą niż życie” i potyczki Klasa z Brunerem. Tutaj oczywiście spotykamy te dwie postaci po latach i wychodzi to świetnie. Film to całkiem nowa historia a co za tym idzie nowe zadanie dla Klosa do wykonania. Nie byle jakie zresztą. Jedna z największych tajemnic II Wojny Światowej – bursztynowa komnata w rękach naszego agenta.

Film nie nudzi, nie dłuży się, akcja jest wartka co wszystko razem przekłada się na  dobrą rozrywkę. Jednym z najważniejszych elementów filmu to aktorzy. Świetnie dobrani, świetnie zagrane role. Wcielający się w starszych bohaterów filmu Emil Karewicz jako podstępny Brunner i Daniel Olbrychski są po prostu znakomici. Zresztą podobnie jak każda kolejno pojawiająca się w filmie znana twarz; Jerzy Bończak, Janusz Chabior i inni  to aktorska klasa sama w sobie. Jedynym minusem filmu jedynie są słabe efekty specjalne. W tych czasach można było je zrobić bardziej przekonywująco. Wyszły bardzo sztucznie, jednak wybaczamy i bawimy się dalej. W tym filmie widać radość płynącą z zabawy z konwencją i autentyczną miłość do tego typu filmów. Dlatego tak to przekonuje.

Jeżeli chcecie zobaczyć ponownie w akcji J23, do tego Brunera który za wszelką cenę chce złamać klosa … i resztę. Zobaczcie ten film

Bardzo dobry.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s