„LĘK WYSOKOŚCI”

 

 

Mamy tutaj fabularny debiut Bartosza Konopki i to debiut nie byle jaki, jak na polskie kino. Rzadko mamy możliwość gościć na ekranach kin dobre kino, mówiące o czymś, mające jakieś przesłanie, zwracające nam na coś uwagę. „Lęk Wysokości” to właśnie film typu trudnego i pozwalającego nam się wgłębić w ludzką psychikę, relacje rodzinne ciężkie do zrozumienia dla otaczającego nas świata.

Widzimy poruszającą historię telewizyjnego spikera Tomka , którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca. Czy skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie dziennikarz będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za człowieka, z którym znowu połączył go kapryśny los? Mamy dość poważny temat, który w rzeczywistości mógłby przygnieść nie jedną osobę – jak sobie radzić?

Relacje ojca i syna, gdzie jeden pogrąża się w szaleństwie, drugi próbuje znaleźć w nim metodę. Kiedyś byli szczęśliwą rodziną teraz to wszystko przepadło.  Niestety, obłędu  nie da się prześwietlić jak przy pomocy promieni rentgenowskich. Choroba i postać ojca pozostają nieprzeniknione. Wspaniała rola ojca, którą gra Krzysztof Stroiński, przenika cały film. Fantastycznie oddana postać pokazuje kunszt aktorski tego aktora. Wtóruje mu Marcin Dorociński, który ma teraz w kinie swoje pięć minut. Jego rola równie przekonywująca, jako syna który z jednej strony walczy z ojcem i jego szaleństwem a z drugiej nie może odejść z miłości do niego.

Zdjęcia, obrazy w klimatach szarych i ciemnych podkreślających atmosferę zdarzeń. Film, który na pewno warto zobaczyć w tym zabieganym świecie a przede wszystkim dla tego duetu aktorskiego.

Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s