„POKÓJ LEO”

 

 

Wróciłem po dość ciężkim dniu do domu i postanowiłem coś obejrzeć na rozluźnienie. Poszukałem i wpadłem na tytuł filmu – „Pokój Leo”. Coś o nim słyszałem, jednak nie miałem zdania na jego temat. Wybór okazał się bardzo trafiony. Już dawno nie widziałem tak przyjemnego, lekkiego filmu. Reżyser Enrique Buchichio pokazuje nam bardzo przyjemną historię, jednak nie do końca lekką dla bohatera tej historii. Mamy tutaj mężczyznę o imieniu Leo borykającego się z trudnym procesem godzenia się ze swoją prawdziwą seksualnością. Chłopak który obawia się otoczenia w pewnym momencie stoi na rozdrożu. Rozstaje się ze swoją ówczesną dziewczyną, poznaje Caro – dawną koleżankę ze szkoły podstawowej i Sebastiana – chłopaka poznanego przez Internet. Te dwie znajomości pozwalają lub nawet wymuszają na nim znalezienie siły by zmierzyć się z samym sobą.

Tytułowy pokój to jakby azyl chłopaka, w którym czuje się bezpiecznie w danej chwili. Martin Rodriguez świetnie odgrywa nam rolę tytułowego bohatera (Leo). Naprawdę czujemy rozterki tego chłopaka i jego walkę ze sobą –

Kim jestem?

Jaki chcę być?

Kogo chcę kochać?

Z minuty na minutę Leo rozwija swoje skrzydła i stara się poznawać siebie. Widzimy te przemiany w zagubionym chłopaku zakochującym się w innym chłopaku. Ktoś powie – kolejny film o gejach. Właśnie, ze nie! To, iż mamy tutaj ten wątek nie oznacza od razu szufladkowanie tego filmu. Poruszane są tu różne kwestie życia, które świetnie mamy przedstawione i do tego nie w sposób nachalny. Uważam iż warto ten film zobaczyć ze względu na jego nie nachalną formę przekazu.

Dla mnie osobiście takie kino niezależne naprawdę pobudza wyobraźnie. Jednym słowem ciepła historia, która powoduje iż uśmiechamy się a nie jest to komedia.

Polecam.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s