„WITAJ! CO SŁYCHAC?”

Film „Witaj! co słychać?” Zobaczyłem dlatego by sprawdzić jaki tak naprawdę jest. Gdzieś wpadłem na kilka recenzji i to dość negatywnych. Ja na przekór wszystkiemu postanowiłem zobaczyć owy film może dlatego, że zainteresowała mnie sama fabuła – pomysł na historię.
W takim telegraficznym skrócie mamy – Gabriela i Gabriel jako para małżeńska z ponaddwudziestoletnim stażem, które przechodzi kryzys. Kobieta zrezygnowała niegdyś dla rodziny z ambicji i dziś odczuwa z tego powodu ogromną frustrację. Z kolei jej mąż, były pianista, nie umie pogodzić się z utraconą młodością. Małżonkowie są sobą  znudzeni i nie potrafią się porozumieć. Mają za to syna, który „używa” sobie do woli w różnych postaciach.  Pewnego razu zasiadają przed monitory swoich komputerów i oddają się  internetowym flirtom i romansom. Zbieg okoliczności sprawia, że trafiają na siebie w sieci i rozpoczynają wirtualną znajomość.

Naczytałem się o nim, iż to film nijaki … z tym się na pewno nie zgodzę. Uważam że reżyser Aleksandr Maftei dobrze pokazuje nam te relacje znudzonego małżeństwa.  Pokazuje jak to może być lub jak się może stać gdy rezygnujemy z czegoś dla kogoś. Poświecenie nie zawsze idzie w parze ze szczęściem.  Ktoś gdzieś napisał, ze to film przegadany i nie wciąga się w nas w małżeński dramat. Właśnie, myślę że takie jest założenie. Po co nas dołować jako widza. Po prostu słuchamy to co widzimy – tak mogę napisać.

Dla mnie te postaci sa przekonujące, wręcz im kibicujemy, raz Jemu, raz Jej. Nie ma ukierunkowania kto zawinił. Wszyscy razem. Nie jest to arcydzieło ale czy zawsze takie trzeba oglądać?

Ja odkryłem w tym filmie fajny przekaz dla widza bez bawienia się w jakieś psychologiczne odniesienia.

Czasami jest zabawny,

czasami smutny,

czasami wdziera się melancholia,

czasami szalony,

Nikogo nie namawiam do oglądania, ja sprawdziłem i wiem że nie zgadzam się z opiniami. Nie uważam ten czas poświęcony na obejrzenie filmu za stracony.

Dobry

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s