„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I ŁOWCA”

Jestem po seansie baśni braci Grimm … A może to już nie opowieść braci? Zapewne to co napisali 200 lat temu bardzo odbiega od oryginału, jednak to co widzimy na ekranie broni się mocno. Współczesne ekranizacje baśni zawsze przyciągają widza. Ta magia, która woła nas a tylko dlatego że brakuje nam jej w życiu codziennym. Chyba nie muszę przedstawiać fabuły tej historii, gdyż każdy z nas ją zna.  Reżyser filmu Rupert Sanders stworzył jednak tą historię po swojemu co wyszło filmowi na dobre. Mamy mroczną historię Śnieżki daleką od kolorowych baśni. Bardzo trafioną decyzją było obsadzenie w roli złej królowej Charlize Theron, która jest rewelacyjna. To ona ciągnie cały film, to ona przyćmiewa wszystko i wszystkich mimo że inne role są równie świetnie zagrane. Rola Królowej to absolutnie najmocniejszy punkt całego filmu, nie ma wątpliwości kto rządzi na ekranie. Królowa jest tylko jedna. Tutaj pojawia się tylko jeden mały problem – w momentach gdy Charlize znika nam z ekranu słabnie tez magia historii, taki mały paradoks oprawcy i ofiary.

Po nieudanym filmie „Mirror, Mirror” u nas przetłumaczonym jako „Królewna Śnieżka” z Julia Roberts pozostał niesmak baśni nijakiej, miałkiej, bez emocji. Jak to dobrze, ze komuś przyszło do głowy w tym samym praktycznie czasie nakręcić podobną historię, jednak odważniej na swój sposób. To nam jako widzom daje wiarę w to , iż jak trochę poczekamy dostaniemy to czego oczekujemy. Ten film to  niezaprzeczalnie widowisko pełne efektów specjalnych, ale przede wszystkim jest angażującą emocjonalnie opowieścią o utraconej niewinności i o sposobach radzenia sobie z bólem.

Dwie godziny filmu to dobra rozrywka na odpowiednim poziomie. Jeżeli lubicie baśnie zobaczcie i tą … a jak nie dla samej baśni to dla Królowej Rawenny w której Charlize  za każdym razem, kiedy pojawia się na ekranie, nie można od niej oderwać wzroku.

Bardzo dobry

Jedna myśl na temat “„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I ŁOWCA”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s