„PLAN DOSKONAŁY”


Wczoraj z nudów zacząłem szukać jakiegoś filmu, coś co może mnie zaciekawić. Nie miałem ochoty na nic trudnego tylko na jakąś sensację. Znalazłem ten film z 2006 roku Spike Lee. Reżyser mi znany, więc postanowiłem zobaczyć. Atutem przekonywującym na pewno byli także aktorzy tacy jak Denzel Washington, Jodie Foster, Willem Dafoe czy Cliwe Owen. Jednym słowem dobre towarzystwo by spędzić czas. Był to świetny strzał na wieczór. Po krótce film jest o …  napastnikach zamykających się w budynku wraz z kilkudziesięcioma zakładnikami i rozpoczynają się negocjacje, którym przewodzi doświadczony detektyw. Z początku wszystko wskazuje na to, że policjantowi przyjdzie się po raz kolejny zmierzyć ze zdesperowanymi bandytami pragnącymi w łatwy i szybki sposób się wzbogacić. Kiedy jednak pojawia się u niego wpływowa tajemnicza kobieta z polecenia Burmistrza oferująca natychmiastowy awans za drobną przysługę Detektyw zdaje sobie sprawę, że w tej grze pieniądze nie są najważniejsze…

Pan Lee kręci dobre filmy i tym razem nie zawiódł widza. „Plan doskonały” ma solidny scenariusz, ciekawych bohaterów i sprawnie poprowadzoną intrygę trzymającą widza w napięciu do samego końca. Ogólnie nastawiłem się na coś innego, na sensację taką jak każda – strzelanina, wrzaski, pościg itp. Tutaj akcja idzie całkowicie spokojnie, ktoś mógłby powiedzieć monotonnie, iż nic się nie dzieje. Właśnie w tym tkwi ta fantastyczność filmu. Ten spokój trzyma nas bezustannie w napięciu, ciągle czekamy w którą stronę pójdzie akcja która nas jako widza wiecznie zaskakuje. Jest tajemnica którą ktoś wpływowy stara się ukryć przed światem, a my śledzimy na ekranie co z tego wyniknie – komu się uda?

Film trwa aż dwie godziny, niemniej jednak kompletnie tego nie czujemy. Zostajemy wciągnięci w sam środek  wydarzeń tego nietypowego napadu na bank. Zakończenie nas zaskakuje co powoduje, ze naprawdę mamy poczucie dobrego wyboru i co ważne nie mamy niedosytu. Wysoki poziom filmu jak na taki gatunek zaskakuje i to miło. Gra aktorska ciekawa i wciągająca. Akcja stopniowana. Mój czas nie był stracony.

Polecam

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s