„THE MAGIC OF BELLE ISLE”

Niedzielne popołudnie i wzruszająca historia … nic lepszego na dzisiejszy dzień nie mogłem trafić. Film o którym nic wcześniej nie słyszałem. Natrafiam na niego przypadkiem. Nie wiem czy będzie u nas w kinach, może wcale go nie będzie – a była by szkoda. Poruszająca historia autora westernów granego przez rewelacyjnego Morgana Freeman’a. Reżyser Rob Reiner pokazuje nam całkiem spokojnie ale z jakim wdziękiem historię poruszającego się na wózku Monte Wildhorn’a. Uzależnienie od alkoholu, z jakim się zmaga, pozbawiło go pasji do pisania. Postanawia zatem wynająć letni dom w malowniczym Belle Isle. W trakcie pobytu poznaje mieszkającą w pobliżu rodzinę, panią O’Neil i jej córki, które samotnie wychowuje. Budowane relacje,  świeżo zawarta przyjaźń pomaga mu na nowo odnaleźć inspirację do pracy…

Rzadko się zdarza trafić na naprawdę świetny film, coś co porusza w nienachalny sposób, coś co daje nam uśmiech sam w sobie, coś co wzruszy momentem. „The Magic …” to obraz naprawdę godny polecenia. Tutaj wszystko współgra ze sobą. Głowna historia pisarza miesza się z historią rodziny mieszkającej obok jak i chłopca, który jest opóźniony w rozwoju i do tej pory był również samotny. Nagle wszystko nabiera sensu życia, każdy znajduje swoje miejsce w szeregu.

„…nigdy nie przestawaj patrzeć na to czego nie ma…” – powiedział Monte do Finegan.

Prawda, film pokazuje nam swoje słabości z jakimi możemy się borykać. Nie możemy sobie poradzić z czymś na danym etapie życia. Dzieje się tak tylko dlatego, że brakuje w tym momencie tego „cudu” w postaci innego człowieka, który otwiera nam inne drzwi. Stajemy na nogi i zaczynamy cieszyć się życiem. Nie ważne kim jesteśmy, ważne że potrafimy się podnieść z każdej sytuacji i stworzyć swoją magię na nowo. Spędziłem fantastyczne prawie dwie godziny oglądając ten film. Kawał dobrej pracy, która naprawdę przekonuje i daje nadzieję.

Polecam

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s