„UWODZICIEL”

 

Zdecydowałem się zobaczyć ten film, po prostu z ciekawości. „Uwodziciel” to film o którym było dość głośno na tegorocznym festiwalu w Berlinie, a może inaczej jeszcze – dość głośno o głównej roli, która była grana przez Roberta Pattinsona. Bożyszcze kobiet po filmach z serii zmierzchu. Niestety mnie ten obraz nie zachwycił, wręcz czasami nudził. Jak by to delikatnie ująć – to spektakularnie nudny, kostiumowy film z banalnym społecznie przesłaniem.

W filmie mamy plejadę aktorów, którzy mogą przyciągać. Kobiety filmu to, Uma Thurman, Kristin Scott Thomas i Christina Ricci. Dla tych trzech ról, które niewątpliwie są najciekawszym dodatkiem całej fabuły można zmęczyć ten film. Każda z osobna tworzy własną  kreację, która potrafi nas przeciągnąć przez nijaką historię. Główna rola Pana Pattisona, niestety nie sprawia wrażenia przekonywującej. Wręcz widzimy na ekranie jak aktor dwoi się i troi, żeby na jego twarzy zagościł pełen wachlarz emocji odczytany przez nas jako:  chciałbym być uczciwy, ale boję się biedy.

Opis fabuły gdy go czytamy ukazuje nam dość ciekawy wątek z życia mężczyzny, który stara się zaistnieć w świecie paryskiej society. Po krótce … Francuski żołnierz wraca z Algierii i przyjeżdża do Paryża w poszukiwaniu pracy i dobrego zarobku. Przez przypadek w jednym z nocnych lokali spotyka dawnego znajomego z wojska, który zapewnia go, że stolica Francji to miejsce wielu możliwości i łatwych pieniędzy… potem zaczyna się plan budowania własnej pozycji w świecie dla niego nieznanym. Reputacja, pieniądze, przepych, sex to rzeczy które „kręcą” młodego żołnierza. W to wszystko jeszcze wpleciona jest ówczesna polityka, nakręcająca każdego.

Na koniec stwierdzam iż, mimo wysiłków wszystkich  całość jest emocjonalnie chłodna i obojętna. Zamiast prawdziwych dramatów dostajemy jedynie piękne dekoracje w jakie ubrany jest cały film. Sami ocenicie „Uwodziciela” po obejrzeniu go, ja liczyłem na bardziej ekspresyjną rolę Roberta ukazującą mężczyznę wyrachowanego dążącego do celu – ja tego nie widzę.

Średni.

 

 

Jedna myśl na temat “„UWODZICIEL”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s