„TOST.HISTORIA CHŁOPIĘCEGO GŁODU”

Nigel jest nietypowym 9-latkiem. Jego największym hobby jest gotowanie, zaś miejscem najprzyjemniejszego spędzania czasu jest kuchnia. Chłopiec w świecie garnków, patelni, przypraw i przepisów wykazuje spore umiejętności, a także pomysłowość. W życiu bohatera zachodzą poważne zmiany, gdy po śmierci matki, jego jedynym opiekunem zostanie chłodny w okazywaniu uczuć ojciec. Wkrótce w domu  pojawia się gosposia Joan Potter i wtedy życie chłopaka się komplikuje.

Film mógłby się wydawać jako nieciekawa pozycja, jednak ja się skusiłem. Nie przeczę iż bodźcem do tego wyboru była jedna z ról, grana przez Helenę Bonham Carter. Aktorkę lubię za specyfikę gry, jaką wprowadza w oddawanie swoich ról. Mamy dramat chłopaka ale zarazem dążenie do swojego celu. Ważne w filmie nie jest tylko i wyłącznie poznawanie nowych smaków czy upór by spełniać swoje marzenia dotyczącące gotowania. Ta  historia chłopięcego głodu to przede wszystkim opowieść o ludziach i to jest ciągnikiem całej fabuły. Świetnie pokazane relacje, najpierw z matką, potem z ojcem i na koniec walka z kobietą nieakceptowaną.

Historia to gorycz porażki, ale zarazem wygrana własnego życia po śmierci prawdziwych rodziców. Role grane są naprawdę świetnie, przekonywająco i jakże prawdziwie. Ja dałem się ponieść każdej z osobna, co łączyło się w obraz spójny oglądany z ochotą. Dramat chłopaka mamy połączony z zabawnymi rozmowami, które nas relaksują. Tu nic nie jest na siłę, wyszło naturalnie co dodaje kolejnego plusa. „Tosta…” ogląda się przyjemnie i ciekawie mimo, że akcja jest prowadzona na jednostajnym torze bez większych fajerwerków. Jak widać reżyser wiedział co robi 🙂

Polecam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s