„HOTEL TRANSYLWANIA”

 

Ostatnio mamy również do wyboru kilka animacji, które przeplatają się w premierach filmów fabularnych. „Hotel Transylwania” będzie miał premierę 9 listopada 2012 roku. Jednak ja wybrałem się na przed premierę do kina wczoraj tj. 31.10.2012. Zabrałem dzieciaki znajomej i poszliśmy na wampiry i inne stwory w 3D w Halloween. Na tą animację poszedłem z ciekawości, po prostu zobaczyć  „bajkę” w 3D i tyle.

Wiem że mamy inne czasy, jednak z drugiej strony czy to jest aż tak ważne?

Chodzi mi o samą formę tworzenia takich bajek animowanych historii, które tak naprawdę powinny być skierowane dla widowni dziecięcej. Tak niestety nie jest. W kinie więcej było dorosłych niż dzieciaków – niestety. Dzisiejsze animacje nie mają nic wspólnego z tym, co nam pokazywano gdy byliśmy dziećmi.  Proste, zrozumiałe historie, czasem uczące, zabawne … wszystko pod dziecko. Teraz bajka to animacja naszpikowana w przewrotne dialogi z podtekstem, zrozumiałe tylko przez widownię dorosłą. My wiemy z czego się śmiejemy, dziecko patrzy na nas i śmieje się także ponieważ Ja się śmieję. Takim kolejnym przykładem jest włącznie „Hotel …”.

Jest to owszem bajka w samym swoim wyglądzie, są stwory i potwory. Wszystko kolorowe i śpiewane. Jednak tak naprawdę dziecko nie zorientuje się o co chodzi w większości dialogów, gdyż te są już skierowane dla dorosłego odbiorcy. Obserwowałem dzieciaki na widowni i widziałem ich reakcje i zainteresowanie. Dobrze, że była to forma w 3D, gdyż w tym przynajmniej miały ubaw i wciągały ich te efekty. Cała reszta niestety była dla rodziców. Zmieniły się czasy gdy bajka była tylko dla dziecka a film dla dorosłego, zatarła się granica i teraz wszystko sprzedaje się dorosłemu odbiorcy – a szkoda.

Do samej animacji ja nic nie mam, bawiłem się dobrze, efekty 3 D robiły swoje, dialogi z podtekstem dla mnie zrozumiałe …. jednak to te dzieciaki, które przyszły ze mną powinny się najbardziej bawić a tak jednak do końca nie było. Każdy z nas ma w sobie trochę dziecka i lubimy zobaczyć bajkę ale przynajmniej niech większa cześć takich bajek animowanych jest skierowana dla dziecka.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s