„HANNA”

 

Po wczorajszym filmie „Looper” dzisiaj obejrzałem dobre kino. Film reżysera Joe Wrighta daje nam emocje, szybkość, ciekawość.

Hanna to dziewczyna, która całe swoje dotychczasowe życie spędza z dala od cywilizacji, w głuszy. Jest Ona pod opieką byłego agenta, który nieustannie szlifuje jej umiejętności zabijania i przetrwania. Ta młoda osoba, jest doskonałym drapieżnikiem, do tego inteligentnym i posiadającym spory zasób encyklopedycznej wiedzy. Nie wie jednak nic o życiu współczesnego człowieka. Kiedy w końcu zacznie poznawać uroki cywilizacji, będzie to dla niej coś jak by z innego świata. Zachowuje się jak drapieżnik w nie swoim otoczeniu.

Stworzono nam widzą dość hipnotyczną opowieść, w sposób niezwykle sugestywny ukazując zwodniczy urok młodzieńczej niewinności, za którą kryje się prawdziwa czystość istoty nieskażonej prawdziwym światem dorosłych. W filmie widzimy dwie płaszczyzny niezwykle się przenikające. Ten dziewczęcy niewinny, przyjacielski, beztroski świat brutalnie zderza się z bezwzględnością świata prawdziwego, rządzą zemsty, rządzą władzy ludzi. Potrafimy zrozumieć dwie strony, gdy już  w trakcie poznajemy historię. Jednak cały czas kibicujemy tytułowej Hannie. Niewinna istota, która jest nieświadoma tego co jej zrobiono chce się tylko bronić i żyć. Każdy używa swoich technik przetrwania, by osiągnąć zamierzony cel mimo konsekwencji. Fabuła świetnie zrealizowana, fantastyczne obrazy ukazujące akcję przy pomocy ujęć. Raz długich i dynamicznych a raz szerokich i ekstremalnych zbliżeń. Wszystko to precyzyjnie współgra z odpowiednia muzyką. Oprócz tego mamy dwie świetne role w filmie – Cate Blancett, która gra Marissę (ściga Hannę) i tytułową postać Hanny grającą przez Saoirsę Ronan. Sama postać Hanny jest niezwykle hipnotyczną osobą, która nas pociąga za sobą z każdą minutą. Na filmie się nie nudzimy i czekamy do końca ale nie od niechcenia a z ciekawości!

Polecam.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s