CELINE DION – „SANS ATTENDRE”

Muzyka to coś pięknego, co sprawia iż czujemy się dobrze. Słuchając dźwięków muzyki ogarnia nas radość, melancholia, smutek … w jaki stan wpadniemy to zależy od nas samych, czego w danym momencie chcemy słuchać.  Tym razem o muzyce na dzisiejszy dzień coś napiszę. Celine Dion, kto nie zna tej wokalistki ręka do góry – tak chyba łatwiej zapytać. Znana na całym świecie, czaruje nas swoim głosem od lat. To już pięć lat minęło od momentu wydania ostatniego anglojęzycznego albumu studyjnego. Powróciła i mamy kolejny rarytas muzyczny, jednak tym razem w wersji francuskojęzycznej. Powiem szczerze, osobiście długo się przekonywałem do tego języka w muzyce. Nie potrafiłem go strawić, do momentu gdy usłyszałem francuskie utwory Celine. Nagle Francuski język stał się piękny jak aksamit. „Sans Attendre” w dosłownym tłumaczeniu – „Bez Czekania” to kolejny album artystki, który trafił niedawno na półki sklepowe, a co za tym idzie w mój odtwarzacz.

„Sans Attendre” jak to brzmi. Album jest pełen emocji ubranych w porywające melodie. Dźwięki fortepianu, harmonii, skrzypiec, gitar pieszczą nasze uszy a gdy wchodzi w nie głos Celine doznajemy eksplozji emocji. Jest tutaj wszystko od pięknych ballad po szybsze chwytliwe utwory. Płyta jest spójna w dźwięki, bez prób ingerencji czegoś nowego. Tak naprawdę Celine nigdy nie poddawała Nas odbiorców próbom. My wiemy czego się spodziewać po Tej artystce i zawsze (przynajmniej Ja) otrzymuję to czego oczekuję.

Na płycie znajduje się 16 utworów w wersji DeLuxe, pięknie zaaranżowanych. Mamy również do wysłuchania aż trzy duety takie jak: „L’amour Peut Prendre Froid”  zaśpiewany z  Johnny Hallyday, „Une Chance Qu’on S’a”  z Jean-Pierre Ferland i ostatni „Tant De Temps”  z  Henri Salvador. Każdy z tych duetów jest inny i szczególny. Oprócz tego jest kilka innych świetnych kompozycji …. „Qui Peut Vivre Sans Amour” to świetne gitarowe mocne brzmienie, wręcz porywające. Innymi utworami działającymi na mnie są „Les Petits Pieds De Lea” i „Les Jours Comme Ca” – sama przyjemność dla ucha. Jeszcze jednym utworem jaki mnie ujął jest „Attendre” niesamowicie delikatny piękny utwór z fletem, gitarą i harmonią w tle. Przypuszczam, że ktoś kto lubi tą wokalistkę znajdzie swoje perły na tym wydawnictwie. „Sans Attendre to album odpowiedni do tego, by się zrelaksować po całym dniu. Fanom zapewne polecać nie muszę, a innym osobą? Spróbujcie, posłuchajcie … może coś znajdziecie dla siebie.
Polecam.

2 myśli na temat “CELINE DION – „SANS ATTENDRE”

  1. Kupiłem wczoraj płytę. Wprowadza mnie w wyśmienity nastrój. Dla mnie jak zawsze Celine Dion to numer jeden.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s