„ARBITRAGE”

 

Po długim okresie czasu, ponownie mam okazję zobaczyć film z Richardem Gere. Niestety, jest to aktor który ostatnimi czasy grywa bardzo mało. Wręcz jest to jeden film na rok. W tym roku 21 stycznia wyszedł z nim film „Arbitraż” – o ile się nie mylę, nie było go w naszych polskim kinach jeszcze lub w ogóle nie będzie.

Magnat finansowy Robert Miller  sprawia wrażenie przykładnego człowieka sukcesu, kochającego mąż, kochającego ojciec, świetnego biznesmena. Jednak pod fasadą amerykańskiego snu ukrywa się mężczyzna, który tonie w kłopotach finansowych. Chcąc pozbyć się zmartwień, Miller próbuje sprzedać swoje wielkie imperium, nim wyjdą na jaw wszystkie jego oszustwa. Oprócz tego utrzymuje romans z marszandem Julie. Swe prawdziwe zamiary ukrywa przed żoną i córką  do czasu, gdy pewien wypadek samochodowy krzyżuje jego plany. Wszystko się zaczyna sypać i wyrastają dodatkowe problemy.

Film jest nakręcony spokojnie, jednak nie brak mu napięcia. Widzimy nieustające dążenie  Roberta do wyznaczonego celu mimo palącego się gruntu pod nogami. Potęga robi swoje! Nie można przegrać! Trzeba walczyć do końca! Film pokazujący wielkość pieniądza nad prawem, nad życiem, jednym słowem jak zawsze pieniądz to władza. Czasy może i będą się zmieniać, ale ta zasada zawsze pozostanie niezmienna. Film to także relacje między córką, matką i ojcem – żoną i mężem. Dwa światy, rodzina i biznes. W pewnym momencie jedno jest już zależne od drugiego. Do czego jesteśmy zdolni by przetrwać, by żyć dalej?  Można powiedzieć oklepana historia, która już gdzieś widzieliśmy. Owszem faktycznie wiele filmów powstaje o podobnej tematyce. Wszystko jednak zależy od tego czy trafimy na film odpowiednio wyreżyserowany i zagrany. „Arbitraż” to dobre kino, dobre role Richarda Gere i Susan Sarandon oraz Tima Rotha. Świat finansjery i prawników uciekających przed prawem. Czy uda się ich dopaść?  zobaczcie sami.

Dobre kino

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s