„KREW Z KRWI”

 

7448019.3

 

Poświęcę troszkę czasu temu serialowi na Bierkach//Sztuki. Polski serial nakręcony na przełomie 2011/2012 w Warszawie i Trójmieście, przez już dość znanego ekscentrycznego reżysera Xawerego Żuławskiego, jest godny polecenia. Zetknąłem się z nim kilka miesięcy temu na Canale+ i z ciekawości go zobaczyłem. Ta 8 odcinkowa historia jest naprawdę wciągająca poprzez swoją prawdę wyciągniętą z gry aktorów wplecionych w historię iście gangsterską. Wydawało by się, że to się nie uda – a jednak! Obserwujemy, śledzimy losy kobiety, która walczy o spokój rodziny po śmierci męża …  Sam serial został zainspirowany innym serialem o tytule „Penoza” z 2010 roku. Przeniesienie takiej historii w polskie realia świetnie się reżyserowi udało.

Trochę o fabule tego serialu. To dość mocna opowieść o kobiecie wciągniętej przez życiowe okoliczności w świat mafijnych interesów. Carmen – córka byłego bossa mafii w Trójmieście i żona przemytnika papierosów jest zdana tylko na siebie, gdy w zamachu ginie jej mąż. Zdesperowana, sama musi przejąć interesy męża i chwycić za broń. Walczy o bezpieczeństwo swoje i dzieci w świecie pełnym brutalności i śmierci. Obserwowana przez policję i mafię. Nikomu nie może ufać. Jest wiele przeszkód na Jej walce do wolności. Jednak … zobaczycie sami co dalej.

Warto zwrócić uwagę na wspaniałą grę Agaty Kuleszy, grającej główną postać – Carmen. Ona naprawdę trzyma na swoich barkach cały film i robi to niezmiernie przekonująco, ekspresyjnie, prawdziwie. Ta dramatyczna rola wymaga właśnie takiej postawy, jaką widzimy przez te 8 odcinków. Obok Kuleszy mamy takie nazwiska jak: Izabela Kuna, Łukasz Simlat, Mariusz Bonaszewski czy Aleksandr Domagarow. Każda z tych ról ma swój klimat tajemnicy a wszystkie te role tworzą emocjonalną więź na różnych płaszczyznach. Jak pisałem wcześniej, serial widziałem kilka miesięcy temu. Jednak wczoraj obejrzałem go raz jeszcze jednym ciągiem ze znajomą, która go nie widziała. Powiem szczerze, wciągnął mnie po raz drugi. Sam serial jest nakręcony w trochę inny sposób. Żuławski zastosował ciekawe ujęcia wzmacniające odbiór, kolory serialu stonowane, szare, przygaszone. Oprócz tego muzyka lub nawet dźwięki podkładane w odpowiednim momencie. Całość tworzy produkcję na dość wysokim poziomie, przynajmniej Ja tak uważam. Udało się zrobić Polakom naprawdę dobry sensacyjny serial z wartką akcją i do tego zaskakujący. Nie została przekroczona bariera „fikcji” wszystko jest utrzymane w realnym świecie i to się mocno czuje i identyfikuje z głównym bohaterem. Mogę spokojnie ten serial Wam polecić, jeżeli pociągają Was takie historie.

 

Jedna myśl na temat “„KREW Z KRWI”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s