„KSIĄDZ” – 3D

 

ksiądz

 

 

Porwałem się tego wieczora na bajkę o wampirach. Tym bardziej to dla mnie dziwne, gdyż kompletnie nie przepadam za tego typu historiami. Zazwyczaj oklepana seria horrorów w rożnym wydaniu z wampirami w tle mnie po prostu nudzą. Jednak tym razem uległem opisowi filmu i jestem po seansie …

Film jest adaptacją komiksu opowiadającego o Ziemi w przyszłości. Walka z wampirami doprowadziła do przedziwnej sytuacji, ludzie zamknęli się w gettach-molochach. Wampiry natomiast uwięzione zostały w rezerwatach, z których w teorii nie ma ucieczki. Są jeszcze pustkowia, gdzie żyją ci ludzie, którzy dość mają poczucia, że zbawienna ręka rządzącego miastami Kościoła zaciska się na ich karkach 24 godziny na dobę. I właśnie tam wampiry znów zaatakują. Jedną z pierwszych ofiar jest rodzina mieszkająca niedaleko małego miasteczka. Atak na nich nie był przypadkowy… Od tego momentu wkracza zapomniany Ksiądz. Czy wiara i kościół to wytrzyma? Czy ludność jeszcze uwierzy kościołowi?

Tak w przybliżeniu wygląda opowieść. Nic specjalnego, po prostu banał. Jednak tym razem ten banał broni się jako dobra rozrywka i o to tym razem chyba chodzi. Tak naprawdę fabularnie to nie ma co się rozpisywać – wiadomo prosta, nieskomplikowana fabuła. W tym przypadku  bardziej liczy się strona wizualna filmu, która daje radę. Utrzymany klimat mroku, barwy stonowane, akcja na poziomie trzymająca w szybkości. Wampiry nareszcie nie są pokazane jako lalusiowate wymoczki a jako stwory rządne krwi. Tu chodzi o walkę, między ludźmi a tymi stworami chcącymi ponownie opanować ziemie. Całość ogląda się fajnie, lekko i przyjemnie – tempo cały czas trzymane jest na przyzwoitym poziomie a przy tym nie jest za długi czym uniknięto niepotrzebnych dłużyzn. Tym razem reżyser filmu Scott Charles Stewart w porównaniu do „Legionu” (mało udanego)  postawił na rozrywkę bez żadnych komplikacji. Jeśli właśnie tego szukacie w kinie, to właśnie to znaleźliście.  Jeżeli jeszcze jesteście do tego fanami komiksów, to ten film jest adaptacją jednego z nich. Reasumując ta pozycja jest dobra na oderwanie się od rzeczywistości i wskoczenie w jazdę bez trzymanki z wampirami w tle. Chcecie rozrywki bez głębszego myślenia włączcie „Księdza”, czasem i taki film jest potrzebny.

 

Jedna myśl na temat “„KSIĄDZ” – 3D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s