„22 KULE” – „L’ Immortel”

 

7349953.3

 

Trochę o filmie „22 Kule”, który widziałem wczoraj. Tak naprawdę chciałem go zobaczyć z ciekawości, ze względu na główną rolę, która gra Jean Reno. Lubię oglądać tego aktora na ekranie. Bez względu czy jest to komedia, sensacja, dramat to zawsze jestem zadowolony. Tak samo było i tym razem. Sam film, jego fabuła może i nie była porywająca. Jednak rola Reno ciągnie to wszystko i zlepia w całość.

Były gangster żyje teraz spokojnie i uczciwie u boku żony i dwojga dzieci. Już od trzech lat nie zajmuje się gangsterską. Jednak w tym fachu przejście na emeryturę nie jest takie proste. Pewnego zimowego poranka na podziemnym parkingu w Marsylii, grupa zamaskowanych ludzi strzela do niego jak do tarczy i pozostawia na pewną śmierć. Praktycznie wbrew prawa natury, po czasie budzi się ze śpiączki, nie umiera. Swoje drugie życie postanawia rozpocząć od wyrównania rachunków, ale w starym stylu. Charly ma swoje zasady, których pilnuje i według których działa. Rozpoczyna się gra …

Wiele na temat tego filmu chyba nie ma co pisać. Ogólnie rzecz biorąc chodzi o świat mafijny Marsylii. Porachunki, walka o władzę, o wpływy … Temat faktycznie oklepany, jednak czy można coś nowego wymyślić?  Film „22 kule” to kino akcji ze świetną rolą Reno. Ten aktor ukazuje nam inną twarz gangstera, który ma swoje zasady i wie że już nie pasuje do dotychczasowych „zabaw”  z bronią. Z resztą tego nie chce, wybierając życie spokojne. Dzięki jego roli film ogląda się przyjemnie. Jest to film, który można ale nie trzeba oglądnąć. Jeżeli lubicie grę Reno to polecam (dla niego). To kolejna pozycja sensacyjna bez wyrywania z fotela.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s