„DZIEWCZYNA HITCHCOCKA” – „The Girl”

hitch

„Najlepszymi ofiarami są blondynki. Są jak nieskalany śnieg, na którym widać krwawe ślady”

Alfred Hitchcock

Powiem Wam szczerze warto było zobaczyć ten film. Nawet nie wiedziałem, że on został nakręcony. Produkcje HBO nie są tak reklamowane jak filmy kinowe i po prostu są w ramówce tej telewizji. Sam czekam na premierę filmu kinowego biograficznego o Alfredzie Hitchcocku z Anthony Hopkinsem, która nastąpi w roku 2013. Czystym przypadkiem wpadłem na ten tytuł i od razu z zainteresowaniem go zobaczyłem. Osobiście jestem fanem filmów biograficznych, lubię się dowiedzieć o ciekawostkach życia sławnych ludzi 🙂 O czym jest ten film? Nie całkiem tylko o samym Alfredzie , ale o pewnych kontaktach z aktorką jego dwóch filmów na której punkcie „oszalał”.

Film opowiada o obsesji Hitchcocka (granego przez Toby Jones) na punkcie Tippi Hedren (graną świetnie przez Siennę Miller), która grała w „Ptakach” a później „Marnie”. Podobno Hitchcock podsłuchiwał jej prywatne rozmowy, wybierał garderobę i decydował o tym, z kim ma się spotykać. Scenarzyści „The Girl” sugerują również, że chciał szantażem zmusić aktorkę do kontaktów seksualnych. Tippi jest modelką o blond włosach z Nowego Jorku, która nagle otrzymuje propozycję zagrania w filmie samego Alfreda Hitchcocka. Bez wahania przyjmuje ofertę…

Od tego momentu obserwujemy pewien obłęd w zachowaniu znanego reżysera. Poznajemy pewien etap z życia tego człowieka, jego zachowanie, stosunek do kobiet, stosunek do ludzi …. i co ważne jego zafascynowanie kobietami o blond włosach. Można go nawet znienawidzić za jego chamstwo, bezczelność, wulgaryzmy. Zapewne wiele faktów jest nieznanych z życia tego człowieka dla szerszej publiczności i my poznajemy taki jeden jego urywek. Twórcy nie boją się pokazać tej innej twarzy wielkiego mistrza suspensu. Aktor Toby Jones naprawdę bardzo przekonująco zagrał rolę reżysera w każdym szczególe. Jego ruchy, chód, mowa … tak jak byśmy słyszeli Alfreda. Film jest warty uwagi ze względów pewnej wiedzy biograficznej, którą posiądziemy po jego obejrzeniu. Spokojnie go polecam, szczególnie fanom takich produkcji. Nie ma co ukrywać stacja HBO produkuje wiele filmów, serialów i przeważnie trafia w tematy ciekawe. Obraz warty uwagi.

2 myśli na temat “„DZIEWCZYNA HITCHCOCKA” – „The Girl”

  1. Filmu jeszcze nie obejrzałam, bo również nie wiedziałam, że już wyszedł. Bardzo podobała mi się natomiast wersja , w której zagrał Anthony Hopkins, kreacja godna nominacji do oscara.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s