„HOUSE HUNTING”

 

house hunting

 

Sięgnąłem po film z cyklu horror USA. Chyba z nudów jednym słowem, ale zarazem ciekawości i chęci zobaczenia jakiejś mrocznej historii.  Film zaciekawił mnie pomimo tylu słabych horrorów w obecnych czasach – niestety. Napiszę tak – jak na pierwszy horror z 2013 roku BARDZO miło mnie przekonał do siebie. Nie był straszny ani obrzydliwy ale naprawdę trzymał w napięciu. Horror to może jednak za dużo powiedziane, ale dobry thriller z ciekawymi zajawkami horroru. W całości fajnie się to ułożyło i widać, że reżyser nie starał się na siłę nic udziwniać. Film do dobre stabilne kino z mocną historią, która tak naprawdę się nigdy nie rozwiąże i nie wyjaśni.

„House Hunting” to historia pewnego domu, który jest wystawiony na sprzedaż – ale czy na pewno? Nigdzie nie ma go w oficjalnej sprzedaży agencji a przyszli ewentualni jego nowi właściciele otrzymują informację o nim  znienacka na ulicy. Dwie rodziny otrzymują propozycję zobaczenia domu na odludziu, spokojna okolica, brak sąsiadów, cisza, spokój … tego właśnie pragną owi nowi lokatorzy. W momencie gdy wjeżdżają na ogromny zalesiony teren, nie zdają sobie sprawy z tego, że już zostali tutaj na zawsze. Jedynym wyjściem z sytuacji jest tylko śmierć każdego z obecnych. Ten dom jest jak łowca, który zaspokaja swoje żądze. Oprócz tego ukazuje słabości jego mieszkańców, wyciąga na światło dzienne ich najmroczniejsze tajemnice … tutaj nic nie dzieje się bez przyczyny. A finał jest początkiem kolejnej historii.

Dobry film utrzymany na odpowiednim poziomie strachu i zaskoczenia. Tajemniczy i  zagadkowy to cechy, które nie pozwalają nam widzom się nudzić. Myślę, że warty jest uwagi i zobaczenia w późny wieczór dla stworzenia klimatu 😉 Jeżeli lubicie horrory lub thrillery z otoczką horroru to myślę ze ten tytuł Was zainteresuje. Na tle wielu innych wypada naprawdę dobrze.

 

3 myśli na temat “„HOUSE HUNTING”

  1. “HOUSE HUNTING BIERKI // SZTUKI” was a remarkable post.
    However, if it possessed even more pix it might be quite possibly more beneficial.
    Regards -Doug

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s