„MAMA”

 

mama

 

Na początku historii słyszymy o człowieku, który morduje wspólników. Później już widzimy zabójcę, który morduje swoja żonę. Po dokonaniu owych mordów, mężczyzna zabiera swoje dwie córki i ucieka. Niestety panują złe warunki na drodze i samochód wpada w poślizg rozbijając się o drzewo.  Zmęczeni i zmarznięci pasażerowie trafiają do opuszczonej chaty w lesie, gdzie wydarzy się coś dziwnego. Ojciec dziewczynek zostaje …. porwany a One same pozostaną na 5 lat w owej chacie. Po wielu latach poszukiwań przez wujka, dziewczynki zostają odnalezione w leśnym domku.Teraz zacznie się tajemnicza historia …

Postanowiłem się trochę rozerwać w ciemniejszym klimacie grozy, po filmach dramatycznych. Przynajmniej opierałem się na opisie dystrybutora, jakoby był to niesamowity thriller. Wiele raczej o nim nie można napisać, gdyż nie jest to obraz wbijający w fotel czy tez pochłaniający fabułą. Trochę thriller z przejawem horroru jak i dramatem rodzinnym. Nie jest to jeden sprecyzowany gatunek, na którym można by było się opierać. Pierwsze 30 minut filmu zapowiada się naprawdę dobrze. Fajnie zbudowana atmosfera, która zaczyna się rozwijać i nas zachęcać do oglądania z pytaniem na ustach – co dalej?

A dalej niestety tylko wszystko leci w dół. Pomysł dobry, ale zabrakło kogoś kto potrafiłby rozwinąć wątek i stworzyć całkiem interesujący  film grozy. Przestaje się robić strasznie, zaczyna wiać lekką nudą a po czasie i kiczem. Nie mogę powiedzieć, że nie wyrwało mnie z fotela. Tak, były takie ze trzy sceny w całym filmie i koniec. Ciągle nasuwa się pytanie – co się stało, że te czasy dobrych filmów grozy minęły? Technika, efekty specjalne przyćmiewają to, co najważniejsze – budowanie odpowiedniego klimatu filmu, który jest bardziej przerażający niż efekty specjalne. Reżyserzy takich produkcji chyba o tym niestety zapomnieli. Zawsze lubiłem zobaczyć dobry horror, bać się, podnieść adrenalinę … teraz jest to już niemożliwe lub baaardzo rzadkie.

Film „Mama” to średniak w moim pojęciu. Będą tacy którym się będzie on podobał i będą tacy, którzy machną ręką. Dobra wola każdego czy go zobaczy czy nie. Po prostu kolejny film dla mało wymagających.

 

 

3 myśli na temat “„MAMA”

  1. Szczerze… nic specjalnego. Końcówka absolutnie zepsuła całość, wątek z doktorem-psychiatrą totalnie niedokończony i bez sensu, dziewczynki faktycznie ciekawe jeżeli chodzi o same postaci, pomysł fajny, lecz niestety… rozflaczały.

  2. Mi się akurat raczej podobał. Choć logiki w nim chwilami nie było wiele i zakończenie jest kiepskie pod względem symbolicznym, niestety. Ale poza tym uważam, że ma pewien klimat i miło się ogląda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s