„TYLKO DLA KOCHANKÓW” – „For Lovers Only”

 

kochać

 

Macie ochotę przeżyć coś fajnego, szalonego, lekkiego? Poczuć na skórze niespodziewany, a jakże mocno oczekiwany romans? … zobaczcie koniecznie ten film. To był przypadek, że zobaczyłem „For Lovers Only”, poleciła mi go znajoma. Był późny wieczór, więc dla snu – pomyślałem. O nie, ten film miał odwrotne działanie niż sen.

To porywająca historia miłości, która została w nich przez lata –  mężczyzna i kobieta. Zaczyna się, gdy oboje podczas swoich służbowych pobytów w Paryżu, przypadkowo spotykają się na mieście. Postanawiając uciec, kochankowie przemierzają Francję od Normandów po St.Tropez. Podczas tej podróży, przeżywają niezapomniane chwilę szczęścia, zapominając na chwilę o małżonkach oraz obowiązkach, które czkają na nich w domu…

Jakie to banalne i powielające schematy, gdy przeczyta się taki opis … Tutaj jednak wszystko zaskakuje w swojej formie i wychodzie po za ramy tego gatunku tworząc coś pięknego i lekkiego. W filmie porywają obrazy i na nie szczególnie trzeba zwrócić uwagę. Bliskość kochanków, ich mocne emocje, gorące uczucia, to wszystko łączy się w czarno-białej poświacie, gdyż w takim klimacie film jest utrzymany. Nie ma barw a tylko dlatego, że barwą jest ten szaleńczy romans.  Oglądając ten film nie kibicowałem wyborom głównych bohaterów. Wystąpiła u mnie reakcja radości, że są znów razem po latach i razem z nimi przeżywam na nowo najwspanialsze chwile. Aktorzy tak świetnie ze sobą współgrają, iż można sądzić o romansie nie tylko filmowym. Jest to takie naturalne i prawdziwe. Stana Katic i Mark Polish to najgorętsza i prawdziwa para kochanków jakich widziałem ostatnimi czasy w kinie!

W filmie również zwracamy uwagę na muzykę, jaka towarzyszy tej parze przez całą historię. Jest naprawdę magiczna i wpasowuje się rewelacyjnie w tą miłość we Francji. Kompozytor Kubilay Uner wyśmienicie wyczuł klimat filmu i ubrał obraz w piękne nuty.

„Tylko Dla Kochanków” dwóch twórców , braci – Michael Polish i Mark Polish – wyczarowuje na ekranie atmosferę intymności. Ten stan, codzienność zamieniający w święto, gdy bycie razem staje się najbardziej naturalną rzeczą pod słońcem i unosi nad ziemią.

Jeżeli sami nigdy nie przeżyliście czegoś podobnego, a chcielibyście przeżyć coś takiego ale nie macie możliwości …. zróbcie to z tym filmem! Film dla mężczyzn i kobiet, tutaj nie ma granicy do przekroczenia – one są już przekroczone. To jest piękna jedność szaleństwa gestów, słów, spojrzeń, uniesień … Polecam.

 

 

Jedna myśl na temat “„TYLKO DLA KOCHANKÓW” – „For Lovers Only”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s