„HEART TIMES” – NOVIKA

 

novika

 

Kasia Nowicka  powraca po niecałych 3 latach  z nowym albumem „Heart Times” . Poprzedni  „Lovefinder”  był wydany w roku 2010. To już trzecie wydawnictwo tej artystki a może DJ – jak kto woli. Jak widać bardzo dobrze się czuje jako wokalistka i dj-ka. Tym razem mamy album, który różni się od poprzedniego szybkością, jest bardziej stonowany, co oczywiście nie oznacza, że gorszy – absolutnie! Kolejny album Noviki jest tak samo wciągający i przyjemny jak poprzedni. Wpadamy w inny trans słuchając tych dziesięciu utworów.

Artystka na swoim najnowszym albumie raczej nie zaskakuje muzycznie. W dalszym ciągu słychać jej zamiłowanie w elektronice, także w spokojnych, czasami wręcz „leniwych” brzmieniach, ubranych w ciepły wokal. Czasami jest balladowo, niekiedy tempo przyspiesza, zdarza się, że nad elektroniką górują brzmienia akustyczne. Myślę, że wspólnym mianownikiem tego krążka  są emocje, proste melodie i bogactwo dźwięków. Słyszymy tyle instrumentów, które świetnie współgrają ze sobą, że aż robi się przyjemnie dla ucha.

Raz  bywa szybciej, raz wolniej. Raz jest większa energia, raz wolniejsza. Cała płyta jednak  jest ( co istotne ) przepełniona delikatną  melancholią i refleksją na temat wspomnianego pośpiechu w naszym całym życiu codziennym. Możemy się wciągnąć w świat muzyki Kasi i przystanąć na moment, oderwać się od ziemi, odpłynąć w dźwięki.

Na tym albumie naprawdę słyszymy sporo bardzo udanych kompozycji, które dadzą sobie radę w klubach czy rozgłośniach radiowych. Poczynając od singlowego kawałka, który promuje płytę – ” Who Wouldn’t „. Kolejne utwory także wpadają w ucho z łatwością, tworząc całość przyjemnej historii. Warto zwrócić uwagę na utwór  „Scenariusz”. Chyba mogę napisać, że jest to perełka w dodatku zaśpiewana po polsku. Myślę, że na albumie każdy znajdzie coś dla siebie. Wpadnie w zadumę, potańczy, uśmiechnie się, zamyśli …. Album  „Heart Times”  jest kolejnym udanym wydawnictwem z niszowej niezależnej półki. To bardzo cieszy, ponieważ to pokazuje, że nie trzeba wydawać w wielkich znanych wytwórniach by po prostu „BYĆ”.  Novika jest i jak widać ma się dobrze.

Lista utworów:

1. Who Wouldn’t

2. Trusted

3. Safest

4. Mommy

5. Walk Away

6. She’s Dancing

7. Useless Escape

8. Partner In Crime

9. Scenariusz

10. Bad News

 

12 kwietnia 2013 roku krążek ujrzał światło dzienne i mam nadzieję, że będzie to kolejny sukces na mapie Noviki. Można przypuszczać, iż ponownie artystka zagości w klubach całej Polski, by na żywo przekazać emocje.

Polecam.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s