„ŻĄDZE I PIENIĄDZE” – „Lay the Favorite”

 

żądze

 

Dlaczego  zobaczyłem ten film? Jak już nie raz wspominałem, dla samego Bruce’a Willis’a. Nie ukrywam, jest to mój ulubiony aktor amerykańskiego przemysłu. Oczywiście, nie mogę też tym sposobem oczekiwać czegoś wzniosłego, mądrego, pouczającego. To aktor gatunku sensacji czy komedii. Jednak ja to wiem i też podchodzę do każdego filmu z przymrużeniem oka. „Lay the Favorite”  to kolejna pozycja na liście Bruce’a , która nie jest spektakularnie zabawna. Jednak muszę powiedzieć , że jej lekkość mnie wciągnęła i dobrze spędziłem czas na oglądaniu tego tytułu. Tym razem nie mamy tutaj superbohatera czy macho-mena. Jest zwykły sobie starzejący się bukmacher, co jak najbardziej i tym razem pasuje do tego aktora.

Film jest o byłej striptizerce  o imieniu  Beth. Jedzie do Las Vegas w poszukiwaniu pracy i tam przez znajomą  dostaje ją u króla hazardowego półświatka. Na miejscu daje się wciągnąć w intrygę, która albo zaprowadzi ją na szczyt bogactwa, albo za kratki. Trochę się dzieje i jest pomieszanie z poplątaniem.

Jak najbardziej nie jest to wielka komedia, a podciągnął by to pod zwykły obyczaj lekko zakrapiany humorem. Na ekranie oglądamy takich aktorów jak: Bruce Willis, Rebecca Hall i  Catherine Zeta-Jones.

Całość może i jest zbyt grzeczna,  zachowawcza dla dorosłych, zbyt mało interesujące dla młodszych. Znowu sam humor jest letni, fabuła w gruncie rzeczy infantylna, a postacie widzowi obojętne. Przypuszczam, że jak by ktoś się postarał to można było zrobić z tego dobre kino. Jednak reżyser Stephen Frears jak by spasował. W tym przypadku można mówić o jego potknięciu w karierze. Krytycy się pastwią, lamentują itp. A ja mówię na to – co z tego! Są filmy gorsze, są filmy lepsze. Każdy ma swojego aktora, aktorkę którego lubi po prostu obejrzeć na ekranie. Ja mam Bruce’a i dlatego zobaczyłem ten tytuł. Nikogo nie namawiam na oglądanie tego filmu, ani też nie odradzam. Po prostu jest to zwykły prosty obyczaj o kilku ludziach, którym życie się lekko poplątało w nieskomplikowany sposób. Nie trzeba zbytnio myśleć, nie trzeba zbytnio kombinować … po prostu obejrzeć albo dla zabicia czasu lub przyjemności zobaczenia aktora 🙂 Dla mnie to drugie 🙂

 

 

 

 

2 myśli na temat “„ŻĄDZE I PIENIĄDZE” – „Lay the Favorite”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s