„SZKLANA PUŁAPKA 5” – „A Good Day to Die Hard”

pułapka

 

 

Bruce Willis w kolejnej odsłonie Szklanej Pułapki.  Zapewne każdy z nas pamięta, jak ta historia się zaczęła. To był faktycznie hicior z gwiazdorem w roli głównej. Trzy pierwsze części były świetne i szczerze uważam, iż powinno się na tym zakończyć. Jednak jak wiadomo, Hollywood rządzi się własnymi prawami i patrzy się tylko na kasę. John McClane, to był naprawdę świetny gliniarz. Jego się dało lubić, był zabawny i zawsze skuteczny. Z resztą Bruce idealnie nadawał się do tej roli. W piątej części niestety już to wszystko się zatraciło.  W Szklanej Pułapce, było mało Szklanej Pułapki. W Johnie McClainie jest za mało Johna i nawet Bruce tego nie ratuje (nie ma okazji). Niestety film jest banalny, nudny, fabuły praktycznie nie ma! A kto pisał te dialogi? Jakaś masakra. Lubię tego aktora, lubię filmy z nim jednak zaczynam myśleć, że wybiera co raz gorsze projekty, niestety.

opis filmu jest prosty i nieskomplikowany, który można zawrzeć w małej pigule … John McClane udaje się do Rosji, w której wraz ze swoim synem Jackiem – agentem CIA, stara się zapobiec kradzieży przez grupę terrorystów broni nuklearnej.

Tak, tyle z fabuły. Żle się stało, iż film naszpikowano tyloma efektami akcji, wybuchów, pościgów. To wszystko przyćmiło całą resztę. Tak naprawdę sam nie wiem czy to tak do końca film sensacyjny, czy też parodia tego gatunku. Ktoś ewidentnie chciał zrobić tylko i wyłącznie wielkie bum na ekranie i to na pewno się udało. Patrząc głębiej, to są to tylko trzy sceny akcji w które wpompowano chyba maksymalną ilość kasy z budżetu filmu. Nie rozkłada  się to niestety, na cały film.  Jednym słowem porażka i wielka szkoda.

Brak dobrej fabuły, brak humoru Johna, brak konkretnego celu w filmie, brak tego czegoś co wypromowało tę serię i teraz na siłę ktoś chce wskrzeszać legendę.

Ja sam, jako fan tej serii powinienem się obrazić na twórców, reżyserów i wytwórni która do tego dopuściła. Wydaje się, że w tej sytuacji można zrobić tylko jedną rzecz –   zignorować film pana reżysera Johna Moore’a, udawać, że nigdy nie został nakręcony i zabrać się za nakręcenie prawdziwej „Szklanej pułapki „. Takiej, na jaką zasługują i John McClane, i jego fani!

Chcecie to zobaczcie sami ten film i wyróbcie sobie zdanie na jego temat. Ja mam swoje zdanie jak widać i jestem „oburzony” tym kiczem. Naprawdę żal mi tej postaci – Johna, która została zdeptana i nie poświęcono jej uwagi w filmie o nim samym.

SZKODA.

Jedna myśl na temat “„SZKLANA PUŁAPKA 5” – „A Good Day to Die Hard”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s