„MAMA I JA” – „The Guilt Trip”

 

 

Mama i ja

 

 

„The Guilt Trip”    to pierwszy od 16 lat film, gdzie Barbra Streisand gra rolę pierwszoplanową. Ostatnio rzadko już widujemy tą aktorkę na ekranach kin. Teraz możemy zobaczyć obyczajową komedię z 2012 roku wyreżyserowaną przez Anne Fletcher.

Bohater Andy gra domorosłego wynalazcę. Postanawia on zabrać swoją matkę, Joyce, w podróż, podczas której będzie promował rewolucyjny środek czyszczący własnej produkcji. Spotkania z kolejnymi inwestorami nie pójdą jednak po jego myśli, a prawdziwa rewolucja rozegra się właśnie między matką a synem. Dochodzą do tego inne poboczne wątki, które urozmaicą tą podróż.

Przede wszystkim jest to film o relacjach między matką a swoim dzieckiem (w tym przypadku synem). Wspólny wzajemny szacunek do siebie, zrozumienie ale także niechęć, nieporozumienia, złość. Wszystko to się kumuluje i wybucha w momencie ostatecznego przepełnienia emocji by na koniec powrócić do stanu spokoju. Cały praktycznie film dzieje się w małym samochodzie, gdzie umieszczono tych dwoje bohaterów. Mała przestrzeń rodzi różne sytuacje, które mogą pobudzać nas do wzruszeń lub śmiechu. W filmie zapewne wygrywa Barbra Streisand , która nie zawodzi swoich fanów na ekranie. Gra doskonale matkę, która zawsze wie co jest najlepsze, ma swoje pomysły, chce prowadzić życie innych. Dobrze wyszło, że przez ten cały czas nie przeradza się to w karykaturalną postać. Seth Rogen po prostu gra syna, który przewraca oczyma lub załamuje ręce. W tym wypadku nawet nie miał by możliwości przebicia Barbry. Film jest przyjemny w odbiorze i kilka scen naprawdę nas może rozbawić. Nie ma w nim przesady – wieżę, że takie matki istnieją.

Prosta kolejna amerykańska historia z drogą w tle zakropiona uśmiechem i wzruszeniem.  Z drugiej też strony, pokazuje się widzowi pewną tęsknotę za czymś co było lata temu i nigdy się nie starało powrócić z obawy utraty miłych, przyjemnych wspomnień.  Może nie jedna osoba zastanowi się nad swoimi relacjami z matkami ?

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s