„POŁĄCZENIE” – „The Call”

 

 

The-Call-Poster

 

 

Jordan Tuner jest operatorką linii alarmowej 911. Kobieta jest przyzwyczajona do dramatycznych zgłoszeń i kryzysowych sytuacji, jednak to połączenie przebija wszystko, z czym miała do tej pory do czynienia. Śmiertelnie przerażona nastolatka usiłuje schronić się przed psychopatą, który właśnie włamał się do jej domu. Połączenie przerywa się, a kiedy Jordan oddzwania do dziewczyny, dźwięk dzwonka pozwala napastnikowi zlokalizować ofiarę… Kilka miesięcy później inna nastolatka wykonuje dramatyczne połączenie na linię 911. Jest uwięziona w bagażniku porywacza, który wywozi ją w nieznane. Tym razem Jordan nie może pozwolić sobie na błąd…

Uważacie, że po tym opisie filmu możecie oczekiwać czegoś udanego, dobrego? – TAK! Faktycznie już dawno nie widziałem tak dobrego thrillera. Od samego początku, do samego końca reżyser potrafi nas utrzymać w odpowiednim napięciu. Wszystko jest prowadzone przez niego bardzo zręcznie i co ważne nie gubi się w swojej opowieści.  Niestety zazwyczaj tak jest, że twórcy tracą siłę napięcia i raz dwa zdradzają nam niechcący zakończenie. W tym przypadku tego na pewno nie doświadczymy.

Reżyser filmu Brad Anderson i scenarzysta Richard D’Ovidio stworzyli naprawdę świetny duet, gdzie widać że rozumieją się w tym co chcą pokazać widzowi. Co również bardzo ważne, film nie jest przeciągnięty i trwa 1 godzinę 34 minuty, co pozwala na swobodne oglądanie bez dłużyzn. Kolejnym wielkim plusem filmu to główna rola grana przez Halle Berry – ona po prostu czuje tą rolę. To procentuje i daje nam widzom świetne wyobrażenie takie pracy. Halle buduje postać iście prawdziwą, z emocjami, reakcjami a co ważne pokazuje niesamowitą determinację. Dzięki niej film naprawdę jest bardzo ciekawy i wsysa nas w życie bohatera. Wręcz Jej kibicujemy!Chcemy walki!

Jest to kawał dobrego filmu, z niezłą akcją, zacięciem i dawką napięcia. Obserwujemy pracę osoby, która tak naprawdę może stać się świadkiem czegoś strasznego – i jak z tym potem żyć? Co gorsza, stajesz się świadkiem zdarzenia w którym fizycznie nie uczestniczysz – to jest dopiero dramat. Świetny obraz pracy ludzi w centrali numeru alarmowego 911. Film miał premierę na świecie 14 marca 2013 roku, kiedy ( jak w ogóle) zawita na polskie ekrany?  – ciężko powiedzieć. Tytuł  „The Call”  jest bardzo udanym thrillerem na wysokim poziomie. Nie wiemy jak się zakończy ta historia. Nie wiemy w co się wda główna bohaterka. Jednak zakończenie będzie takie jakie powinno być 🙂 powiem szczerze – zrobił bym tak samo.

 

Polecam  „The Call”  kawał dobrego kina!

 

 

 

 

 

4 myśli na temat “„POŁĄCZENIE” – „The Call”

  1. Widziałam ten film. Potwierdzam to co napisał bloger 🙂 dobre kino z napięciem. Do końca oglądałam i postąpiła bym tak samo jak bohaterowie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s