„W CIEMNOŚCI. STAR TREK” – „Star Trek Into Darkness”

 

 

w ciemności

 

 

Nie należę do fanów tej serii – STAR TREK – jednak, któż jej nie zna 🙂 Od młodych lat oglądało się niezapomniany serial, potem wersje kinowe (wcześniejsze). Teraz mamy,  można powiedzieć,  pewną reaktywację w „współczesnych czasach” i nowe spojrzenie na Star Trek. Film obejrzałem tylko z chęci zobaczenia filmu z gatunku SF. Czasem dobrze pobujać w obłokach a co dopiero w gwiazdach :).  Myślę, że spokojnie można napisać, iż reżyser J.J. Abrams pokazał kawał dobrego kina SF. Mamy wszystko co chcemy zobaczyć. Statki kosmiczne, historię, walki. Warto wspomnieć, że mino, iż film jest naszpikowany efektami specjalnymi to zachowano świetną równowagę. Mamy tutaj dobre dialogi i naprawdę pełnokrwiste postacie, przez co nie mamy wrażenia, iż oglądamy głupi czy tez podrzędny telewizyjny  filmik.

Kolejna współczesna część przygód załogi Enterprise to podróż w odległą galaktykę. Pościg za niebezpiecznym zbiegiem. O to tu w tym wszystkim chodzi. Jednym słowem mamy polowanie na przestępce. Ten tytuł to iście hollywoodzki film z wielkim rozmachem ( w 3D będzie robił wrażenie) i spokojnie warto poświęcić czas na niego. Widz się nie nudzi, czasem pośmieje, czasem podniesie z fotela, nawet popłynie łza. Mamy wachlarz emocji na przestrzeni 2 godzin, gdyż tyle trwa ta cześć. Jest to obraz rozrywkowy i też go tak traktujmy. Przecież takie filmy także są potrzebna dla relaksu 🙂

Jedyną rzeczą jakiej się doszukiwałem to tej mroczności, jaka wynika z samego tytułu. Nie dostrzegłem tej ciemności i to jest chyba jedyna rzecz jakiej mi zabrakło. Oczekiwałem bardziej mrocznej części w kosmosie. Oczywiście może ktoś z Was ją dostrzeże i mi o tym napisze : )

Ogólnie rzecz biorąc dobry film gatunkowy SF.

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s