„POLITICAL ANIMALS”

 

 

 

Political Animals

 

 

Elaine Barrish Hammond  to była pierwsza dama, pełniąca obecnie funkcję sekretarza stanu. Dzieląc swój czas pomiędzy stojącą na skraju rozpadu rodzinę i pracę w departamencie stanu, nieustannie ma do czynienia z sytuacjami kryzysowymi. W tym samym czasie musi odpierać ataki ze strony głodnej sukcesu, waszyngtońskiej dziennikarki, Susan Berg , która jest zdecydowana zniszczyć jej karierę polityczną.

Oto w skrócie fabuła tego 6 godzinnego serialu, jednej z amerykańskich stacji telewizyjnych. Tak, owszem czasem zobaczę serial amerykańskiej produkcji, ale tylko taki, który przyciągnie moją uwagę. Tak się zdarza, iż temat polityczny zawsze wygrywa 🙂  5-cio odcinkowy serial  „Political Animals”  po prostu mnie wciągnął tak jak lubię. Nie jest zbyt długi, więc dla mnie dodatkowy plus. Akcja idzie szybko, konkretnie, ciekawie, zaskakująco. To typ opowieści, która mnie interesuje poprzez swoje zawiłości. To taka mała moja chyba „schiza” by wkręcić się w świat wielkiej polityki za pomocą serialu. Wielkim atutem tej produkcji jest rewelacyjna rola Sigourney Weaver. To był naprawdę świetny wybór, by obsadzić tą aktorkę w roli Pani Sekretarz Stanu USA. W mocny i ciekawy sposób wykreowała tą postać. Widzimy kobietę silną, nieugiętą, potrafiącą podejmować decyzje w każdym momencie. Z drugiej strony obserwujemy kobietę, która tak naprawdę stoi na czele rodu znanej rodziny w USA. Stara się być dobrą matką dla swoich synów, którzy jednak potrzebują uwagi mimo swojego już dorosłego wieku. Widzimy na ekranie kogoś w kogo wierzymy i chcielibyśmy, by taka postać istniała w rzeczywistości, a nie tylko w filmie. 

Drugą postacią, która równoważy ten serial jest rola byłego Prezydenta USA a zarazem byłego męża pani sekretarz, granego przez Ciarán Hinds. Wnosi do serialu wiele smaku przygody, rozpusty, zabawy ale i pokazuje, iż mimo tego że stoi się z boku jest się potrzebnym. Dla mnie te role się uzupełniają i świetnie wtapiają w klimat produkcji. Wiele nie można napisać na temat serialu, gdyż to po prostu ma być dobra rozrywka. Taką też dla mnie była 🙂 Polecam tą pozycje osobą, które lubią zobaczyć i wtopić się w politykę Białego domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s