„R.I.P.D. AGENCI Z ZAŚWIATÓW” – „R.I.P.D.”

 

 

R.I.P.D

 

 

Film tak przeleciał przez polskie kina, że nawet nie zauważyłem kiedy przestali go wyświetlać. Wiele się nie będę rozpisywał na temat tego tytułu, gdyż dużo nie można powiedzieć o   „R.I.P.D.”

W wielkim skrócie fabuły, film jest o departamencie sprawiedliwości, w którym rządy sprawują martwi funkcjonariusze policji. Pilnują by na naszej ukochanej ziemi nie zagościły umarlaki. Pewnego razu do departamentu trafia młody policjant …

Tyle by było na temat opisu tego amerykańskiego gniota. Co by nie pisać, ta fabuła żywcem jest ściągnięta z   „Facetów w Czerni”   – tam byli obcy, w tym przypadku nieżywi. Tam agenci, tutaj agencji. Tak naprawdę nie ma różnic z jednym wyjątkiem … Faceci są naprawdę udaną trylogią, a temu obrazowi wiele brakuje do tego poziomu. Filmowi brakuje oryginalności, lekkości, polotu a co ważne humoru – po prostu bez wyrazu. Reżyser  Robert Schwentke, znany z takich tytułów jak „Plan Lotu” czy „Red” tym razem niczym się nie popisał. W obsadzie filmu znalazł się świetny aktor Jeff Bridges, który gra jednego z agentów. Tak naprawdę tylko On podobał mi się w roli szeryfa z XIX wieku. Jego rola przyciągała. Cała reszta aktorów …  Ryan Reynolds, Kevin Bacon Mary-Louise Parker była po prostu nijaka i mało przekonywująca dla mnie. Mimo wszystko nawet sam Bridges nie jest w stanie uratować tak skopanej historii. Nie ma nic gorszego jak powielenie czegoś co już dawno znamy. Nawet naszpikowanie całości efektami specjalnymi nie zachwyca. Odgrzewany kotlet w tak złym wydaniu nie smakuje. 

Do całości podsumowania tego filmu pasuje jeden z tekstów jaki pada z ekranu – ” … bądź lodowato-gorący” – takie tez ma się uczucie po obejrzeniu.  „R.I.P.D”  ani nie grzeje, ani nie ziębi. Oglądamy i zapominamy. Tyle.

 

 

 

 

 

 

 

4 myśli na temat “„R.I.P.D. AGENCI Z ZAŚWIATÓW” – „R.I.P.D.”

    1. Staram się już jak zaczynam coś oglądać, dosiedzieć do końca. Tylko dlatego by móc napisać coś o tym lub ostrzec 🙂 Niestety nigdy nie wiemy na co trafimy na ekranie 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s