„KONESER” – „La Migliore offerta”

 

 

Koneser

 

 

Głównym bohaterem filmu jest Virgil, podstarzały znawca sztuki, który pragnie zatrzymać młodość, bo oprócz pracy i ogromnej kolekcji obrazów nie ma nic – ani rodziny, ani miłości, trudno mu się nawet przyznać do przyjaźni. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Claire, przez większość czasu będącą dla niego tylko głosem zza ściany. Młoda, delikatna kobieta intryguje, pociąga Virgila, a zarazem odsłania jego głęboko skrywane wnętrze. Fascynacja ukrywającą się dziewczyną prowadzi bohatera niemal do obsesji.

Czytając ten opis filmu, może nas naprawdę zaintrygować ta historia. Jest wiele filmów zakrawających o romans dwojga ludzi – starszych, młodszych … kinematografia jest tym przepełniona. Całkiem niedawno ( 2 sierpnia 2013 premiera ) trafił do naszych kin, film o tytule „Koneser” , który nazwał bym romantycznym thrillerem. Jednym zdaniem jest to strzał w dychę! Reżyser Giuseppe Tornatore wprowadza nas w niesamowicie tajemniczy świat sztuki, w który to wkrada się tajemnicza kobieta. Cały obraz od samego początku daje nam do myślenia, trzyma w napięciu od samego początku do samego końca i co ważne naprawdę zaskakuje oryginalną konwencją. Nasuwa mi się jedno, iż jest to gorzka opowieść o współczesności, którą można w każdym momencie sfałszować. Widzimy historię, która zachwyca a w punkcie zwrotnym przygnębia. Ukazuje się nam bardzo ważne wartości jak miłość, szczerość, uczciwość, przyjaźń. To co znajdujemy w swoim życiu łatwo możemy stracić. Moment i zostajemy sami.

Film jest pewnego rodzaju refleksją nad tym, czy można uciec od bólu samotności, czy pogoń za pieniędzmi i wysoką pozycją społeczną jest w stanie zapełnić pustkę w życiu emocjonalnym. Czy naprawdę po wielu latach samotnego życia jesteśmy wstanie się zachwycić kobietą i zakochać? Czym jest samotność i czy jesteśmy w stanie zapełnić ją tak by nie doskwierała? … Można zadawać pytań wiele, jednak odpowiedź leży głęboko w nas samych.  „Koneser”  to obraz ukazanych przeciwieństw, które się przyciągają na swój niepowtarzalny sposób. Dawkuje się nam wszystko w odpowiedni sposób, tak byśmy zostali wchłonięci w świat intrygi zawinięty w piękną sztukę. Natomiast koniec jest porażający i zaskakujący, co jest niezwykle ważnym atutem.

W filmie słyszymy muzykę Ennio Morricone , która wprowadza nas w świat XVIII wiecznych czasów pięknej sztuki. Naprawdę wszystko ze sobą wyśmienicie „smakuje”. Warto zwrócić uwagę na główną postać starszego samotnego mężczyzny, którego gra Geoffrey Rush. Aktor przenosi nas z wielkim wyczuciem w świat swojego samotnego świata. Towarzyszy mu Sylvia Hoeks grająca rolę tajemniczej kobiety. Ta para aktorów prawdziwie się uzupełnia. Obserwujemy wspaniałą grę uczuć rozkwitających stopniowo, które prowadzą do …. tego Wam już nie napiszę  🙂

Trzeba zostawić, iż film przez te 2 godziny przez cały czas nas zaskakuje i ciekawi. Nie mamy chwili wytchnienia i czekamy na więcej. „La Migliore Offerta”  to film intrygi i dzieł sztuki, na który składają się najbliżsi głównego bohatera jak i najważniejsza para –  młoda kobieta i starszy mężczyzna. Okraszone świetną muzyką potęguje ciąg zdarzeń. Polecam Wam ten tytuł na popołudnie, by zatracić się w czymś czego można pragnąc ale nie zawsze można mieć.

 

 

 

 

 

 

 

Jedna myśl na temat “„KONESER” – „La Migliore offerta”

 1. As you can see, there is a good deal that goes into the soccer world cup
  It is a struggle to the loss of life so to communicate for every individual
  group and they will fight for the honor to be the final
  champions. As with any activity, this 1 has its guidelines and rules as well and every single staff member should adhere to them in
  any other case they could be thrown out of the recreation.
  All in all, this is a game that nations around the world from all above the world
  get to compete in which can make it a melting pot of sorts
  and a really exciting game to look at.

  The Hellenic Soccer Federation managed Greece national football
  team experienced only two appearances every single in
  the World Cup and European Championship right up until they stunned
  host nation Portugal to turn into the champions of Europe in the Euro 2004
  They conquer Ukraine 1- (agg.) in the 2010 Wolrd Cup Qualification Enjoy-offs.
  Greece wears Adidas manufactured shirts.
  Honduras was the 3rd spot holders in the 2001 Copa The united
  states right after Argentina experienced withdrawn from the tournament.
  Honduras wears Joma. 4 time winners and existing champions Italy are nicknamed ‘Azzurri’ (Italian for blue).
  They are currently rated fourth in the FIFA
  World Rankings. Italy wears Puma

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s