„MIŁOŚĆ I TURBULENCJE” – „Amour & turbulences”

 

 

Miłość i turbulencje

 

Burzliwy i namiętny związek Antoine’a  i Julie skończył się 3 lata temu. On jest młodym i zdolnym prawnikiem, ze skłonnością do rozrywkowego trybu życia i dużą wrażliwością na kobiece wdzięki. Ona miała dosyć jego skoków w bok, niesłowności oraz zbyt wyluzowanych kolegów. Teraz Julie leci do Paryża, aby za kilka dni wziąć ślub z przystojnym, odpowiedzialnym biznesmenem. Antoine też leci do Paryża – jest umówiony na rozmowę w sprawie pracy. I – jako że los bywa bardzo przewrotny – byli kochankowie nie tylko lecą tym samym samolotem, ale też siedzą koło siebie… Przez 7 godzin, w obecności kibicujących współpasażerów, rozgrywa się opera mydlana – wzajemne żale i pretensje mieszają się z cudownymi wspomnieniami dwojga eks-zakochanych. Ale czy na pewno tylko „eks”…?

Obejrzenie tego filmu było przyjemną rozrywką i taką małą odskocznią od kina trudniejszego. Ten tytuł, to kino łatwe, ale bardzo przyjemne i relaksujące. Reżyser obrazu Alexandre Castagnetti stworzył bardzo przyjemny romans, a to często także się nie każdemu udaje. Obserwując tych dwojga podczas lotu, chłoniemy z przyjemnością i lekkością całą ich historię  – od momentu poznania do rozstania, ale czy na pewno rozstania na zawsze?  To jest taki gatunek filmowy, po który trzeba czasem sięgnąć i tak przez chwilę się zanurzyć w marzeniach. Czasem szalonych, czasem romantycznych, czasem zdobycznych. Para aktorów grana przez Ludivine Sagnier i Nicolas Bedos fantastycznie się uzupełnia. Nie widzimy sztuczności. Wszystko jest takie jak powinno być, z jednej strony się przyciągają, z drugiej odpychają, aż iskrzy między nimi. To właśnie jest esencja tego filmu. Świetnie dobrana para aktorów, która płynie w swoim romansie. Oprócz tego film jest wzbogacony o małe rólki, które fantastycznie nas potrafią rozbawić … choćby starszy pan w samolocie lub steward Georges.

„Amour & turbulences”  to film na poprawienie sobie dobrego samopoczucia. Uśmiechnięcie się do samego siebie jak i do bliskich. To kino lekkie i przyjemne na popołudniowy odpoczynek w niedzielny czas. Polecam dla relaksu.

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s