„RED 2”

 

 

Red 2

 

Tak jak głosi tekst reklamowy  –  „zginąć z ich ręki to czysta przyjemność”.

Emerytowany agent CIA Frank Moses znów zmuszony jest skrzyknąć swą wyjątkową ekipę, by ruszyć tropem zaginionej głowicy nuklearnej najnowszej generacji, która w niepowołanych rękach grozi zagładą. Grupa emerytowanych, ale wciąż śmiertelnie niebezpiecznych zawodowców trafi do Londynu, Paryża i Moskwy, gdzie w drogę wejdą im zabójczo piękna agentka rosyjskiego wywiadu, którą dawniej najwyraźniej łączyło coś z Frankiem, a także szalony profesor wynalazca, którego umysł jest większym zagrożeniem niż bomba atomowa. Świat znów się przekona, że nikt nie rozprawia się ze złem w sposób tak spektakularny, elegancki i zabawny jednocześnie jak przedstawiciele starej szkoły.

To była naprawdę świetna przyjemność powrócić w świat Franka i jego ekipy. Trzy lata temu na ekrany kin wszedł film „Red” i od razu podbił serca widzów. Oczywiście jest to kolejna amerykańska produkcja, jednak tym razem bardzo udana. Rzadko się zdarza, by kolejne części były ciekawe, czy też dorównywały pierwszej. W tym przypadku każdy się świetnie przyłożył do swojej pracy. Druga cześć w niczym nie odbiega od pierwszej. Świetny scenariusz, humor na wysokim poziomie, romans, akcja, świetna gra aktorska, do tego reżyseria kolejny raz daje nam wielkiego kopniaka w świat płatnych morderców, szalonych profesorów i walki agencji wywiadowczych. „Red 2” to przede wszystkim rozrywka na wysokim poziomie.  Na tym filmie nie mamy prawa się nudzić. Każda minuta odkrywa przed nami nowe wyzwanie, odsłania kolejną kartę z talii. Rzadkością jest, by trafić na dobrą sensację z humorem, nie każdemu się udaje wstrzelić w te dwa gatunki w jednym tytule. Tutaj wszystkim się udaje i otrzymujemy kino akcji na którym rozluźnimy się po ciężkim dniu.

Każdy aktor w filmie świetnie odgrywa swoje postaci i ma swoje odpowiednie miejsce w czasie całej nowej historii. Po raz kolejny zebrano znane nazwiska – Bruce Willis, John Malkovich, Mary-Louise Parker, Helen Mirren, Anthony Hopkins, Catherine Zeta-Jones, David Thewlis … które wpasowały się wyśmienicie w klimat tej fabuły. Większość bohaterów znamy już z pierwszej części, jednak w tej mamy kilka nowych, które wypełniają film po brzegi. Nie często mam przyjemność chwalić amerykańską produkcję z półki blockbustera, który ma za zadanie zarobić miliony. W tym przypadku nie da się inaczej. Jest to bardzo dobrze wykonana robota przed kamerą. Najważniejsze jest to, że widz się nie nudzi i przez prawie 2 godziny mamy jazdę bez trzymanki na ekranie, a oto powinno chodzić w takich filmach. Ostatnie filmy z Willisem niestety nie należały do udanych, „Red 2” pozwala mu na nowo pokazać jego grę jaką bardzo lubię. Gdybym miał dać punkty na skali było by to mocne 10 punktów. Bawiłem się świetnie i mam nadzieję, że ta sama ekipa powróci po raz trzeci na nasze ekrany.

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s