„SKINWALKER RANCH”

 

 

Skinwalker Ranch

 

Film, lub jak ktoś woli – sfabularyzowany zapis wydarzeń jakie miały miejsce na pewnym rancho w hrabstwie Duchesne. Jest dla mnie również jasne to, iż na potrzeby filmu pewne rzeczy się koloryzuje by dodać pewnego smaku, efektowności, tylko po to aby widza przyciągnąć i zatrzymać przed ekranem. Można powiedzieć, iż to co przedstawione jest w filmie, jest tylko pewną częścią tego co na przestrzeni lat działo się, lub nawet dzieje nadal w tym miejscu. „Skinwalker Ranch”   jest filmem zainspirowanym prawdziwymi wydarzeniami, które wstrząsnęły ludźmi na całym świecie. Zespół naukowców dokumentuje nadprzyrodzone zjawiska, które mogły mieć wpływ na zaginięcie 10-letniego chłopca. Ekipa staje się świadkami rożnych niewytłumaczalnych zdarzeń, jakie mają miejsca w okresie ich pobytu na ranczo.

Po obejrzeniu tego obrazu, mogę powiedzieć, iż jest to do tej pory jeden z lepszych found footage jaki widziałem w ostatnim okresie. Przez 1 godzinę 20 minut byłem wpatrzony w ekran i śledziłem całą historię z ciekawością. Mogę w to wierzyć lub nie, wszystko zależy ode mnie. Co do całości. Jest dobrze zrealizowany, pod względem trzymania napięcia, nie nudzi. Nie mogę go traktować jak czystej fabuły, gdyż został nakręcony w sposób niestandardowy. Odbieramy to jak relację z wydarzeń, każdy ma swoją odpowiednią rolę i ją dobrze odgrywa. Tak naprawdę pierwszym planem są wydarzenia w tym miejscu, a nie ludzie, cała reszta jest tłem i dobrze to wychodzi.

Gdy ktoś na wstępie filmu zaznacza, iż coś jest oparte na faktach autentycznych, to mam w zwyczaju z ciekawości to sprawdzać. Tak też zrobiłem i faktycznie takie miejsce istnieje. Jest wiele materiałów, artykułów na ten temat w sieci. Jak widać jest to miejsce niezbyt szczęśliwe dla mieszkańców tego terenu. Jeżeli ktoś będzie chciał sobie poczytać o tym, to zapewne znajdzie informacje w internecie. Trochę odbiegłem od samego „projektu”. Jest to z pewnością pewnego rodzaju odskocznia od filmów Sci-Fi i wejście w coś co pozwala nam przez jakaś chwilę znaleźć się w centrum wydarzeń jako obserwator. Jak dla mnie nie był to stracony czas i spokojnie mogę Wam polecić ten tytuł.

 

 

 

 

 

 

 

2 myśli na temat “„SKINWALKER RANCH”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s