„METRO” – „Metpo”

 

 

Metro

 

Film opowiada o katastrofie moskiewskiego metra. Podziemny system kolejowy jest na skraju upadku z powodu wycieku wody z rzeki, która wypełnia coraz więcej tuneli i w coraz krótszym czasie powoduje globalne zagrożenie. Znajdujące się nad sztolniami budynki zaczynają się osuwać pod naporem dużej ilości wody, a ludzie uwięzieni pod ziemią próbują wszelkich sił, by móc z powrotem zobaczyć rodziny oraz światło dzienne.

Zazwyczaj zawsze wybieramy kino katastroficzne produkcji amerykańskiej, hm może dlatego, że jak chcemy poczuć jakąś moc efektów to wiemy, że oni to potrafią. Tym sposobem eliminujemy sobie  możliwość zobaczenia propozycji innego kraju, innej produkcji, tym bardziej z przeciwnej strony świata :). Wczoraj trafiłem na film produkcji rosyjskiej i postanowiłem go zobaczyć. Rzadko oglądam filmy robione przez Rosjan i fakt to chyba lekki wstyd. Będzie trzeba to nadrobić. Jednak powracam teraz do tego tytułu. W naszych kinach  film ma mieć premierę 6 grudnia 2013 roku, a mi udało się zobaczyć go trochę wcześniej. Film katastroficzny w wykonaniu Rosjan wcale nie wypada tak znowu źle.  Reżyser Anton Megerdichev stworzył obraz sensacyjno-katastroficzny na dość dobrym poziomie, który przyciąga uwagę widza. Jest oczywiście wszystko to, co zazwyczaj spotykamy w amerykańskich produkcjach, ale nie mam za złe tej konstrukcji – tego się oczekuje po takim gatunku.

„Metro”  ma w sobie wszystko. Odpowiednią historię, akcję, bohaterów. Jest wątek miłosny wpleciony w całą historię. Nawet więcej, są takie dwa wątki, jeden bardziej skomplikowany związany ze zdradą i nienawiścią, a drugi, to coś co buduje się na bazie uczucia rodzącego się w ciężkiej sytuacji. Reżyser ukazał w tych tragicznych wydarzeniach dwa światy uczucia – tego które gaśnie i te które rodzi się, młodość i świeżość kontra zapomniana miłość, a wszystko to zamknięte w jednym tunelu. Tak naprawdę nie przeszkadzał mi ten wątek w całym obrazie, bardzo mi to pasowało. Przypuszczam, że znajdą się osoby, którym to może przeszkadzać. Idąc dalej w historii. Przez cały czas ciągle się coś dzieje. Na pewno są emocje i temu nie można zaprzeczyć. Dwa światy, w którym jest chaos – na powierzchni burza mózgów jak ratować, a pod powierzchnią walka o swoje życie, szukanie wyjścia z ciężkiej sytuacji i wzajemna pomoc.

„Metro”  to także czas dla efektów specjalnych związanych z samą katastrofą. Nie są może one takie jak w produkcjach amerykańskich i można się przyczepić, iż tak do końca nie są realistyczne, jednak uważam, iż nie wypadły znowu, aż tak źle. Jest katastrofa dość realnie pokazana – wdzieranie się wody, wykolejenie metra, walący się tunel, iskrzące szyny … nie wypadło to źle. Nie mam porównania do innych produkcji rosyjskich, stąd bazuję tylko na tym co widziałem. Całość nie trwa krótko, gdyż mamy do zobaczenia, aż 2 godziny 12 minut filmu, jednak twórcą udało się utrzymać tempo, które nie zanudza i pociąga nas w głąb ciemności. Czekamy do końca jak się zakończy ta ciężka sytuacja. Katastrofa w centrum Moskwy, to zawsze coś innego niż kataklizm w Los Angeles i to na pewno przyciągnęło moją uwagę.

Uważam, iż jest to naprawdę kawałek dobrego kina katastroficznego w wykonaniu rosyjskim. Każdy coś znajdzie dla siebie – wątek miłosny, wątek walki o życie (przewodni), efekty specjalne … w całości tworzy się historia warta zobaczenia. Jeszcze trzeba zwrócić uwagę na grę aktorską, która dopełnia całości. Wypada to naprawdę prawdziwie i ja czułem tą tragedię. Zobaczcie sami i porówanjcie czy takie kino do was przemawia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedna myśl na temat “„METRO” – „Metpo”

 1. The Sims four is the hugely predicted daily life simulation recreation
  that lets you engage in with lifestyle like never ever prior to.

  Produce new Sims with intelligence and emotion, whose every action is
  educated and impacted by their interactions and emotional states.

  Knowledge all new intuitive and exciting inventive tools. Sculpt your Sims in Create A Sim and construct exclusive residences
  with the tactile room-based Develop Manner. Control the brain,
  entire body, and heart of your Sims with dynamic, emotion-rich gameplay, and
  carry your tales to daily life.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s