„PORACHUNKI” – „The Family”

 

 

Porachunki

 

Potrzebowałem wczoraj filmu, który w jakimś stopniu by mnie rozbawił, a do tego był połączony z sensacją lub kryminalną intrygą. Trafiłem na bardzo fajny tytuł  – „The Family” – ten film w pełni mnie zadowolił w formacie kinowym. Po obejrzeniu tego tytułu, mogę stwierdzić, iż jest to faktycznie najbardziej zabawny film gangsterski od czasów „Depresji gangstera”. Ma swoją moc i to się w nim liczyło. Jak wspomniałem wszystko obraca się wokół włoskiej mafii i ludzi z nią związanych.

 Do domu w Normandii wprowadza się amerykańska rodzina. Szybko okazuje się, że ojciec rodziny – Fred Blake nie przyjechał tam po to, by spisać historię lądowań aliantów jak wszystkim rozpowiada. W rzeczywistości to Giovanni Manzoni, mafiozo objęty programem ochrony świadków, który swoimi zeznaniami wsadził za kratki samego szefa wszystkich szefów. Teraz mafia pragnie zemsty, a rodzina państwa Blake pod opieką FBI musi przystosować się do nowego życia we Francji. Chwilowa wizyta w tym małym miasteczku pociągnie za sobą ciąg niezwykłych wydarzeń. które potrafią nas rozbawić.

Naprawdę bardzo przyjemna i zabawna komedia sensacyjna. Znany wszystkim reżyser Luc Besson doskonale wiedział jak ten film ma wyglądać i swoją wizję przelał nam na kinowy ekran. Film jest ciekawy, absolutnie nie nudzi, potrafi nas rozbawić w każdej kolejnej minucie. Każda postać jest wręcz niesamowicie odrębna, za to w całości tworząca mocny fundament włoskiej rodziny/familii rodem z mafii 😉 Matka, córka, syn i oczywiście głowa rodziny – każdy z nich ma wiele talentów, którym wręcz nie może się oprzeć, by czasem nie pokazać co nie co, w mniej lub bardziej wybuchowy sposób. Trzeba wspomnieć koniecznie o obsadzie tego filmu, która została dobrana naprawdę świetnie. Głowa rodziny Familii to Robert De Niro, jego kochająca żona
Michelle Pfeiffer i oczywiście niestrudzony „Przyjaciel” z FBI grany przez Tommy Lee Jonesa. Ta trójka aktorów wyśmienicie znalazła się w tym gangsterskim klimacie tworząc naprawdę zabawne kreacje o własnej niepowtarzalnej osobowości. Oprócz tego uzupełniają ich dwie rolę grane przez młodych aktorów – Dianna Agron i John D’Leo – tym sposobem obserwujemy wybuchową mieszankę włoskiego temperamentu na ekranie.

„The Familly”  to typowy film rozrywkowy, który fantastycznie broni się swoją opowieścią pokazaną na luzie i z przymrużeniem oka. Dialogi są napisane naprawdę fajnie i komponują się w całość tworząc swój klimat. Osobiście bawiłem się bardzo dobrze na filmie i jak zawsze mogę powiedzieć – Luc Besson nadal na szczycie lekkości kręcenia. Polecam na zakończenie dnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s