„TERROR NA ŻYWO” – „Deu tae-ro ra-i-beu”

 

 

The Terror Live

 

Kolejny film po jaki sięgnąłem, który pochodzi z Korei Południowej. Trafiony w dziesiątkę.

Yeong-hwa Yoon to popularny prezenter wiadomości, który w wyniku incydentu zostaje zdegradowany i osadzony na stanowisku gospodarza audycji radiowej. Pewnego ranka mężczyzna odbiera anonimowy telefon od tajemniczego słuchacza, który informuje go, że planuje wysadzić most. Sądząc, że to kolejny żart, połączenie zostaje zerwane. Kilka minut później kiedy most wybucha, Yeong-hwa w ów wydarzeniu dostrzega szansę powrotu do zawodu. Tymczasem terrorysta domaga się transmisji na żywo przez ogólnokrajowe stacje TV i spełnienia żądań…

Reżyser filmu Byeong-woo Kim stworzył historię trzymającą w napięciu przez całą 1 godzinę 37 minut. Żadna minuta w fabule nie jest zbędna. Sama historia nie jest naciągana, co powoduje, iż jesteśmy w stanie uwierzyć, że coś takiego może stać się naprawdę. Z resztą, tyle na świecie się dzieje aktów terrorystycznych, że ta historia jest (można napisać) wyciągnięta z historii brutalnych wydarzeń ze świata.  „The Terror Live” jest filmem z dobrą akcją, napięciem, aktorstwem. Jeżeli ma się ochotę zobaczyć coś w dobrym klimacie, to ten obraz jest warty polecenia. Przede wszystkim nie jest nakręcony przez amerykanów, co zwiększa jego wartość. Koreańczycy potrafią władować napięcie w historię w taki sposób, jaki Hollywood nie potrafi (no bywa). Cała akcja dzieje się w jednym studio radiowym i nie wychodzimy po za te ściany. Wszyscy balansują na krawędzi śmierci i życia. Wszystko zależy od słów wypowiedzianych i puszczonych w eter. Film ukazuje moc mediów we współczesnym świecie. Czy prawda jest tak naprawdę ważna? Na ile możemy wierzyć w to co widzimy i słyszymy? … Twórca wplata w historię również kwestie społeczne i polityczne –  układy na każdym szczeblu, prawda, fałsz, bezpieczeństwo, przemoc, przewrotna polityka wewnętrzna … W trakcie oglądania dopatrzymy się wielu wątków z jedną najważniejszą na czele – sami ją wyłówcie.

Teraz tylko czekać, kiedy film wyczują amerykanie i będą chcieli zrobić swoją własną wersję, przecież to taka norma bazowanie na już czymś stworzonym przez innych. Tą produkcję warto polecić, gdyż nie mamy czasu się nudzić. Obserwujemy każdy krok podjęty w czasie zamieszania jakie rozpoczyna się z pierwszymi minutami filmu. Zostajemy wessani w to studio i uczestniczymy w walce o przetrwanie. Co jakiś czas odkrywa się nam tajemnice związane z bohaterami opowieści, z jednej jak i drugiej strony słuchawki. Polecam na dobrze spędzony czas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s