” U WANT ME 2 KILL HIM”

 

 

uwanttokill

 

Na pierwszy rzut oka, film wydaje się dość spokojną historią, która może zdarzyć się każdemu nastolatkowi – jednak, czy aby tak naprawdę ta historia jest spokojna?

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce w 2003 roku w Wielkiej Brytanii. 16-letni Mark poznaje przez internet tajemniczą Rachel. Gdy znajomość rozwija się, a intensywność spotkań w sieci wzrasta, Mark zakochuje się w dziewczynie i jest gotów zrobić dla niej wszystko. Kiedy Rachel zostaje zamordowana, chłopak podejmuje nadzwyczajne działania, by pomścić jej śmierć, przyciągając uwagę tajnego departamentu rządowego.

Gdy przeczytałem opis dystrybutorski, to stwierdziłem – czemu nie zobaczyć coś lekkiego z przymrużeniem oka. Jednak szybko się zorientowałem, że ta historia nie jest lekka, a tym bardziej nie ma w niej przymrużenia oka.  Ten obraz przede wszystkim jest wielką przestrogą dla każdego, kto korzysta z internetu. Dostęp do sieci globalnej może nieść za sobą niewyobrażalnie negatywne skutki i co gorsza, może to wpłynąć na nasze życie. Jeżeli tylko jesteśmy w stanie uwierzyć we wszystko, to możemy się złapać w pułapkę, która nas zniszczy. Reżyser Andrew Douglas w spokojny sposób opowiedział tą historię, która wydarzyła się naprawdę w 2003 roku. Spokój z biegiem czasu jest przerażający, jednak ty jeszcze o tym nie wiesz, ponieważ jesteś w samym środku czegoś dla ciebie nieznanego. Nie chcę zdradzać Wam tego co możecie zobaczyć sami, gdyż odbierze to sens oglądania. W trakcie widz sam musi myśleć i zastanawiać się, co tak naprawdę jest możliwe w tych wydarzeniach. Fakt są pewne zaułki które mi nie pasowały, gdyż wątpiłem w ich realność, a wydarzyły się naprawdę. Wyciągnąłem swoje i miałem rację, jednak efekt końcowy zaskoczył mnie mocno, bardzo mocno. Zderzenie spokoju, dobrego życia, zmian życia został zmieszany z nadużyciem mistyfikacji.

Oprócz tego film jest o życiu nastolatków, które jest tak naprawdę podobne – pierwsze miłości, sport, przyjaźnie … Z drugiej strony jest ta ciemna strona młodości – odrzucenie przez grupę, brak akceptacji, zamknięcie się w sobie … Wiemy, że młodość ma swoje prawa i nawet w tym okresie jest to wieczna walka o swój byt i istnienie w otoczeniu. Jednostka może być silna lub słaba. W tym przypadku tak naprawdę nie wiadomo, która jednostka jest silniejsza – ta słaba, czy tez ta mocna? Każdy znajdzie wyjście z sytuacji w jakiej się znalazł, jeżeli ma  w sobie gram nieprzewidywalności. Po obejrzeniu tej historii nie oceniłem stron. Ciężko to zrobić. Każdy zrobił coś dla kogoś, zachłysnął się chwilą, momentem, zainteresowaniem. Po czym wpadł w otchłań własnego zamętu. Obraz intrygujący, ciekawy, wciągający. Przez 1 godzinę 32 minuty zabrani jesteśmy w świat młodości, która zostaje skalana perfidną intrygą, stworzoną dla własnej potrzeby. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s