„LOOKING” – „Spojrzenia”

 

 

Looking Poster

 

Bohaterami serialu HBO „Spojrzenia” są Patrick, Agustín i Dom – trójka przyjaciół, z których każdy jest na innym etapie życia. 29-letni Patrick, projektant gierr komputerowych, jest znowu wolny, bo jego poprzedni chłopak właśnie się zaręczył. Rozpoczęcie ponownego randkowania i znalezienie nowego partnera wcale nie jest takie proste. 31-letni Agustín, choć obawia się monogamii i życia z dala od tętniącego energią San Francisco, postanawia przeprowadzić się do swojego długoletniego chłopaka, który mieszka w Oakland. Najstarszy z nich, 39-letni Dom czuje się niespełniony w życiu prywatnym i zawodowym, dodatkowo przytłacza go wiadomość o niebywałym sukcesie biznesowym byłego partnera.

Tym razem trochę na temat serialu produkcji HBO. Nie ukrywam, że większość produkcji tej stacji jest ciekawym „doznaniem” emocjonalnym, estetycznym czy też zaskakującym. Film czy serial produkowany przez giganta medialnego zawsze znajdzie swojego odbiorcę.  Ostatnio ten tytuł wzbudził nie mało zamieszania w środowisku telewizyjnym – czemu? Zbytnio nie trzeba zgadywać. Chodzi o społeczność jaką dotyczy ten serial – jest to serial o życiu gejów żyjących w San Francisco. Pierwsza seria tego serialu ma 8 odcinków trwających mniej więcej po 28 minut każdy. Jak się zorientowałem, podobno powstanie druga seria obrazu. Owszem obejrzałem wszystkie odcinki, mogę rzec, iż dość szybko to przemknęło mi przez ekran telewizora. Na pewno w żaden sposób ten serial mnie nie zbulwersował, tak naprawdę nie ma czym. Ukazuje proste życie trójki Przyjaciół i wszystko to, z czym oni są związani. Praca, sex, życie … codzienność każdego z nas bez względu czy to heteroseksualista czy tez homoseksualista.

„Looking”  przypomina mi męską – gejowską wersję znanej serii telewizyjnej „Sex w wielkim mieście” . Mamy bardzo podobny schemat na jakim oparta jest całość. Problemy, rozterki, uniesienia, załamania … itd.  „Sex w … ”  stał się wielkim przebojem na świecie, co zaowocowało kilkoma sezonami i dwoma filmami pełnometrażowymi. Wersja gejowska raczej ( tak myślę ) takiego rozgłosu nie uzyska, co najwyżej w środowiskach gejowskich. Zapewne tylko dlatego, że uprzedzenia nadal są i nie przypuszczam, by nagle zniknęły. Ten serial po prostu zobaczą te osoby, które będą chciały i nie będą miały z tym problemu. Uważam bez dwóch zdań, iż jest to serial taki jak każdy inny. Mnie nie znudził, czasem rozbawił, czasem zasmucił … zwykłe emocje, które towarzyszą historią jaki widzimy podczas oglądania serialu. Myślę, że jak powstanie II seria tego tytułu, także ją zobaczę z czystej ciekawości, by zobaczyć jak ułożą się dalsze losy tej trójki Przyjaciół. Kino to wyrażanie emocji, każdych emocji, w każdej formie i to właśnie jest sednem istnienia różnych historii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s