„SZATAŃSKO CAŁUJESZ” – „Líbáš jako ďábel”

 

 

libas jako dabel

 

 

 

Historia mężczyzny rozdartego pomiędzy dwoma kobietami i kobiety rozdartej pomiędzy dwoma mężczyznami. Nauczycielka szkoły średniej spotyka się z lekarzem ekipy ratunkowej w zwariowanych okolicznościach i zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia.

To są właśnie uroki kina jakie bardzo lubię. Produkcje czeskie mimo, że czas płynie, to one się nie zmieniają. Zawsze jest na wysokim przyjemnym poziomie.  „Szatańsko całujesz”  to komedia na której naprawdę można się fajnie bawić. Nic w niej nie ma ze sztuczności, a sytuacje są tak naturalne, że w wielu momentach rozwalają człowieka. Mamy 1 godzinę 50 minut fajnej rozrywki przez monitorem telewizora. Reżyserka  Marie Poledňáková dokładnie wiedziała, co chce nam, widzom dać na tacy, byśmy się dobrze bawili. Każdy zna swoje miejsce w całej historii, a co ważne każdy z każdym doskonale się bawi. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie podczas oglądania tego filmu. Fajny luz w grze aktorów powoduje, że i widz z przyjemnością na film patrzy. Jak wpatrzyłem się w filmografię tej pani, to wychodzi na to, iż jest to kolejna część pewnej historii tych bohaterów. Zapewne od razu zobaczę jej poprzedni film z 2009 roku o tytule „Líbáš jako Bůh„, gdyż już z góry mogę założyć, że będzie równie fajna zabawa.

„Szatańsko całujesz”  to komedia, która jest odzwierciedleniem tego gatunku. Nikt nie musi się na nic silić, by było zabawnie. Potrzebny dobry, naturalny scenariusz. Odpowiednie podejście twórców, zrozumienie się aktorów i wychodzi z tego świetna opowieść. Niestety w tych czasach często zapomina się o tym i mamy co mamy. Nie zawsze można się naturalnie pośmiać na filmie. Ten tytuł gwarantuje naturalną fabułę z sytuacjami, można powiedzieć bardzo życiowymi i przy tym bardzo zabawnymi. Czesi zawsze to potrafili. Jak widać kolejne pokolenia filmowców nie mają z tym problemu. Jeżeli jest gatunek, to wiemy, ze to dostaniemy i nikt na siłę nie będzie niczego mieszał. To bardzo mi się w nich podoba. Polecam ten tytuł. Po całym dniu pracy warto zasiąść przed telewizorem i włączyć tą zwariowana czwórkę ludzi, którzy są ze sobą rozwiedzeni, a jednak związani. Po prostu szaleństwo 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s