„LITTLE FAVOUR”

 

 

Little Favour

 

Wallace stara się otrząsnąć ze wspomnień o wojnie i zacząć życie zdala od wojska, kiedy jego dawny towarzysz broni James prosi go o przysługę. Niezdolny do odrzucenia prośby człowieka, który ocalił mu życie, Wallace zgadza się pomóc Jamesowi. Szybko okazuję się, że może to być więcej niż tytułowa „mała przysługa”.

Rzadko trafiam na filmy krótkometrażowe, a tym razem mi się udało i to dość dobrze muszę powiedzieć. „Little Favour”  to produkcja z Wielkiej Brytanii i trwa tylko (a szkoda) 22 minuty, która faktycznie przykuwa naszą uwagę. Reżyser Patrick Viktor Monroe w swoim zamyśle, stworzył ciekawe kino akcji z mieszanką thrillera i to wszystko w tak małej pigułce. Taki projekt, aż się prosi o rozwinięcie do pełnej fabuły. Przypuszczam, jednak, że na tym się zakończy i taki był cel twórcy. Przede wszystkim jest tajemnica i zaskoczenie. Nawet nie mamy zbytnio czasu na zastanowienie się i analizowanie tego co widzimy. Obserwujemy to, co dzieje się w danym momencie, danej chwili i czekamy na puentę. Jest ona bardzo zaskakująca i bardzo szybka. Sytuacja potrafiła zmienić się z beznadziejnej w bardzo dobrą. To był moment właśnie tego zaskoczenia, którego często też brakuje w niektórych filmach pełnometrażowych. W głównej roli widzimy już dość popularnego brytyjskiego aktora – Benedict Cumberbatch, świetnie przedstawił swoją postać byłego żołnierza, ze swoimi problemami po wojnie, która  nadal siedzi w jego głowie. Oprócz tego jest przyjaciel i moim zdaniem kluczowa postać dziewczynki, od której się wszystko zaczyna i na której się wszystko kończy.

Czasem warto sięgnąć po takie propozycje, jak nadarzy się oczywiście okazja. Ta 22 minutowa pigułka sensacji jest naprawdę bardzo dobra.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s