„MINDSCAPE”

 

 

Mindscape

 

 

 

 

Bohaterem filmu jest mężczyzna, który potrafi zaglądać w ludzkie wspomnienia. Zostaje zatrudniony przez rodziców pewnej dziewczyny, która w jednym momencie odmawia jedzenia i pozostaje już w tym stanie od ponad tygodnia. Rozpoczyna się terapia, która ma wskazać problemy młodej osoby – skąd ten bunt. Badając przeszłość dziewczyny, mężczyzna chce sprawdzić czy jest ona genialną socjopatką czy nastolatką po traumatycznych przejściach. Tak mniej więcej można opisać w skrócie fabułę tego tytułu. Sam temat na film jest dosyć ciekawy i wciągający.  Reżyser filmu Jorge Dorado potrafił stworzyć klimat tajemniczości i niepewności, przez cały czas. Co kilkanaście minut odkrywamy pewne tajemnice, które związane są z rodziną dziewczyny, związane z nią samą. Wszystko nakręcone jest w sposób niezmiernie spokojny i bez zrywów. Przechodzimy kolejne stany świadomości tej młodej dziewczyny, która … no właśnie, która co? Zauważamy z pewnym czasem, iż to jest gra. Kto tak naprawdę jest mocniejszy w swoim umyśle – doświadczony detektyw czy nieszczęśliwa i pokrzywdzona ofiara? W tym filmie tak naprawdę, dwie strony są po traumatycznych przejściach. Jednak różnica jest taka, iż jedna miała na to wpływ i cel.

Tytuł  „Mindscape”  nie jest może jakimś filmem odkrywczym i podobne historie już oglądaliśmy w kinie. Jednak całość ma swój niepowtarzalny klimat, który się broni podczas oglądania. Cały czas balansujemy na niepewności, niby jesteśmy już przekonani, kto za tym stoi, a jednak cały czas się zastanawiamy. Można nawet powiedzieć, iż dość szybko można się zorientować, który z oglądanych bohaterów udaje. Jednak, który i dlaczego – to pozostaje zagadką do samego końca filmu.

Dobry thriller, z świetną grą aktorską, opartą na tym duecie – Mark Strong i Taissa Farmiga. On zrezygnowany, po mocnych przejściach, sfatygowany mężczyzna i Ona, dziewczyna po przejściach rodzinnych. Zderzenie dwóch światów, które stworzą całość w określonym czasie. Ona z chęcią do życia – On z utratą chęci życia. Świetne dwie przekonywujące role, które prowadzą nas przez całą historię Anny. Jak wspomniałem, jest to film bardzo udany i dobrze się ogląda całą historię. Nie nudzi i ma swoje napięcie. Przez  1 godzinę 35 minut poznajemy skrzętnie usnuty plan, który prowadzi do jednego celu – życia. Polecam Wam ten tytuł.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s