GRAHAM MASTERTON – „KRZYWA SWEETMANA”

 

 

 

Okladka1.indd

 

 

Nieznany snajper zabija niewinnych ludzi podróżujących autostradami w Los Angeles. Policja podejrzewa, że ofiary nie są ze sobą powiązane, okazuje się jednak, że ich dobór nie jest przypadkowy. Wyrachowany morderca zabija wyłącznie tych, którzy w danym momencie znajdowali się na krzywej Sweetmana, wyliczonej za pomocą skomplikowanej teorii pewnego profesora, który w nieznanym celu przygotował już listę ofiar. Kiedy ojciec Johna Cullena zostaje zastrzelony, John postanawia dowiedzieć się całej prawdy o jego śmierci. Prywatne śledztwo doprowadza do odkrycia szeroko zakrojonego politycznego spisku amerykańskiego senatora, który wykorzystuje krzywą Sweetmana do własnych celów.

Jestem właśnie po lekturze tej książki i powiem, iż jest ona niezwykle wciągająca. Jak dla mnie mamy porywające zwroty akcji, świetnie mocno zarysowane postaci, do tego odpowiednio wykreowane przez autora. Napięcie przez cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie, co powoduje, iż mamy ochotę brnąć w tą historię. Z początku otrzymujemy historię sensacyjną, która z czasem zaczyna się zmieniać w pasjonującą grę polityczną. Sensacja miesza się z thrillerem politycznym na wysokim szczeblu. Graham Masterton z lekkością wprowadza nas w bagno polityczne USA, ukazuje jak łatwo można wpłynąć na decyzje polityczne, jak łatwo można zmienić bieg historii przy pomocy naukowców – niemożliwe? A może jednak?

Książka nie ma w sobie dłużyzn, co jest naprawdę wielkim plusem. Czyta się ją jednym ciągiem, a gdy  zakładałem zakładkę, to z niecierpliwością czekałem na powrót do świata w który wkroczyłem. Konstrukcja opowieści opiera się na trzech historiach, które idą  równolegle do siebie, by w którymś momencie zacząć na siebie nachodzić, co powoduje jeszcze większe zamieszanie. Tą książką przypomniałem sobie pióro Mastertona, którego czytałem lata temu a jakimś sposobem zapomniałem. Chyba najwyższy czas ponownie powrócić do jego nowych książek. Jeżeli jesteście zwolennikami takiego gatunku, to spokojnie polecam Wam ten tytuł. Książka nie jest ciężka, nie przytłacza, jest za to wartką opowieścią o dążeniu do władzy po trupach … w jaki sposób? sprawdźcie to sami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s