„DRAFT DAY”

 

 

 

Draft Day

 

 

Kolejny film w tym roku z Kevinem Costnerem, który naprawdę jest ciekawy i wciąga. Bardzo mnie cieszy fakt, że aktor powraca na wielkie ekrany w fajnym stylu. Tym razem otrzymujemy dramat sportowy o tytule   „Draft Day”.   Tak naprawdę, dla nas Polaków nic to może nie mówić. Futbol amerykański jest praktycznie dla nas obcym sportem, no chyba, że ktoś faktycznie się nim interesuje, to ma pojęcie w temacie. Oglądając ten tytuł dowiadujemy się czym dla tego sportu, dla klubów, dla samych młodych sportowców jest ten właśnie moment. Costner gra postać Sony’go Weaver’a, który ma za zadanie wyselekcjonować grupę najbardziej uzdolnionych zawodników futbolu i tym samym zadowolić fanów Cleveland. Z pewnością nie jest to łatwe zadanie, a presja jest olbrzymia. Począwszy od właściciela klubu, a kończący na fanach, którzy w tym wszystkim są najważniejsi 🙂 To oni właśnie przynoszą dochód i są wielkim oparciem klubu. Klub to ich duma.

Podczas oglądania poznajemy mechanizmy tego dnia. Ta cała burza, która się rozpoczyna od samego ranka, by eksplodować podczas samej inauguracji Draft Day, co jednocześnie wiąże się z rozpoczęciem sezonu. Wymiany zawodników, analizowanie ich przeszłości, szukanie haków … wszystko tylko po to by wyjść na tym najlepiej – najmniej stracić, a wiele zyskać. Najważniejsze jest to, aby klub miał mocnych zawodników na odpowiednich pozycjach. To może poprowadzić tylko do zwycięstwa. Reżyser filmu Ivan Reitman w ciekawy sposób prowadzi całą akcję tego obrazu. Nawet jak nie jesteśmy w temacie, to potrafimy się zorientować co z czym się je 🙂 Po prostu śledzimy wszystko to, co dzieje się podczas tego dnia i trzymamy mocno kciuki, by się udało!

Jest to lekki, nie nudny, wciągający film, który naprawdę może się podobać. Oprócz tego, daje nam pewien poziom wiedzy na temat tego co dzieje się w momencie rozpoczęcia sezonu NHL. Rola jaką gra Kevin Costner , jest ciekawa i przekonuje mnie jako widza. Potrafię uwierzyć w te emocje, napięcie jakie towarzyszy podczas takich zagrywek. Presja wszystkich jest olbrzymia, trzeba podjąć takie decyzje, by po prostu nie wyjść na „osła” roku. Czy to się uda Sonny’emu?  Musicie zobaczyć to sami, by się przekonać. U boku Costnera stoi Jennifer Garner w roli Ali, jego dziewczyny. Sprawy prywatne z zawodowymi mieszają się tego dnia dość ostro. Wszystko jest bardzo ważne, teraz tylko wyjść z tego obronną ręką. Sprawdźcie sami jak się to udało tym bohaterom filmu. Polecam „Draft Day” , gdyż to fajna pozycja filmowa związana ze sportem, a wiele ich nie powstaje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s